Uczniowie zaangażowani w projekt "Odkryj Europę - nasze wspólne dziedzictwo historyczne" przygotowali wystawę nawiązującą do kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

Projekt przewiduje współpracę z portugalską szkołą EBSGZ w Funchal, w Portugalii. Głównym tematem projektu jest odkrywanie wspólnego dziedzictwa historycznego związanego z osobą Józefa Piłsudskiego.

Wystawa poświęcona jest roli Józefa Piłsudskiego w procesie odbudowy niepodległej Rzeczypospolitej.

Autorami wystawy są uczniowie: Jacob Czajka, Malwina Dyl, Martyna Gonsior, Szymon Henek, Natalia Holesz, Maja Kowalska, Rachela Lubszczyk, Laura Malcharek, Julia Pilch, Szymon Ryszka, Julia Skrodzka, Zuzanna Skrzyszowska.