15 grudnia 2020 r. uczniowie Jedynki wraz z uczniami z Chorwacji wzięli udział w międzynarodowej wideokonferencji w ramach platformy eTwinning – projektu współfinansowanego przez Erasmus+. Poprzez spotkanie realizujemy projekt "Charlie i fabryka czekolady".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I a i I b oraz Osnovna Skola Vladimir Nazor w Krizevci (Chorwacja). Tematem spotkania była powieść Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”.  Uczniowie zapoznawszy się z lekturą przygotowali charakterystykę postaci w języku angielskim i podzielili się efektami swojej pracy z partnerami z zagranicy. Był również czas na życzenia świąteczne. Mamy nadzieję na kontynuację tej owocnej współpracy.

Nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w Chorwacji jest p. Andrea Katanović Babić. W I Liceum Ogólnokształcącym projekt koordynuje p. Dominika Sidor.