Projekt POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów „Odkryj Europę – nasze wspólne dziedzictwo historyczne” w bieżącym roku szkolnym obfitował w liczne aktywności...

Projekt przewiduje współpracę z portugalską szkołą EBSGZ w Funchal, w Portugalii (na Maderze).  Głównym tematem projektu jest odkrywanie wspólnego dziedzictwa historycznego związanego z osobą Józefa Piłsudskiego. W ramach projektu uczniowie z Polski i Portugalii przygotowują materiały promocyjne i szkoleniowe przedstawiające wspólne wątki w historii obu krajów.

W projekcie bierze udział 10 uczniów i 2 nauczycieli: p. Hanna Knopek i p. Dominika Sidor.  W ciągu tego roku szkolnego odbywał się on w formie zdalnej.

Mimo trudnych warunków udało nam się zrealizować następujące aktywności:

-Uczniowie poznali historię i kulturę Portugalii i Madery podczas zajęć z przygotowania kulturowego.

-Nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w j. portugalskim podczas krótkiego kursu językowego.

-Uczestnicy wzięli udział w zajęciach z historii oraz informatyki, których rezultatem jest przygotowanie: ulotek o Józefie Piłsudskim w trzech językach (polski, portugalski, angielski), prezentacji o polityce wewnętrznej i zagranicznej Józefa Piłsudskiego oraz filmu o marszałku.  Celem tych materiałów jest przybliżenie postaci Piłsudskiego odbiorcom z innych krajów.

-Uczniowie zrealizowali wystawę poświęconą odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918r. (w języku polskim i angielskim).

-Odbyło się 12 godzin zajęć z języka angielskiego prowadzonych przez native speakera z USA.

W perspektywie mamy zajęcia integracyjne oraz wyjazd na Maderę, gdzie odbędą się lekcje historii zgodne z naszą podstawą programową.

Tak więc, po wakacjach... przyspieszamy!

Uczestnicy projektu POWER