28 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów rocznika 2023. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 211 absolwentów. Pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez starostę wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz Radę Rodziców otrzymali najlepsi z najlepszych: DOROTA BURDZIK, EMILIA POLNIK I NIKOLA PAJĄK. Dorota jako absolwentka z najwyższą średnią ocen - 5,44 uzyskała również honorowy tytuł "Primus Inter Pares". Za osiągnięcie, które zasługuje na szczególne docenienie i podziw, została uhonorowana DOMINIKA ZAKRZEWSKA, która wykazała się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych.

Nagrodzonych zostało również 51 absolwentów, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, wybitni sportowcy, absolwenci szczególnie angażujący się w życie artystyczne szkoły oraz działalność Telewizji Szkolnej ILO, a także wolontariusze, którzy naukę godzili z pracą  w Rodzinach Zastępczych. Szczególnie uroczystym momentem było pożegnanie sztandaru szkoły przez absolwentów i jego przekazanie młodszym kolegom. Uroczystość ubarwiły dedykacje muzyczne w wykonaniu absolwentów i ich młodszych kolegów ze szkolnego zespołu muzycznego ONLY ONE. W uroczystości uczestniczyli goście: starosta wodzisławski LESZEK BIZOŃ, naczelnik wydziału oświaty KATARZYNA  ZÖLLNER - SOLOWSKA , KS. PRAŁAT BOGUSŁAW PŁONKA oraz przedstawiciel Rady Rodziców pani KATARZYNA STENCEL.

Dziękujemy Maturzystom za cztery wspólne lata, trzymamy za Was kciuki i życzmy powodzenia - nie tylko na egzaminach maturalnych!