W ramach odbywającego się już po raz drugi w naszej szkole cyklu zajęć pozalekcyjnych pt. „Pierwsza pomoc – i ty możesz ratować ”...

dotyczącego przygotowania młodzieży do działań ratowniczych, dnia 17.XII. 2016r. dwudziestu pięciu uczniów klas pierwszych i drugich, brało udział w 5 godzinnym spotkaniu z ratownikami medycznymi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie zapoznawszy się wcześniej z wiedzą teoretyczną na temat działań ratowniczych i podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, podczas zajęć z Panem Zbigniewem Kołtuniakiem mogli w sobotę sprawdzić się w zajęciach praktycznych prowadzonych przez strażaków i ratowników medycznych. Kolejne spotkania ze strażakami już za miesiąc.