29 września i 13 października odbyły się wycieczki integracyjne uczniów klas I do Brennej.

Po przyjeździe do Brennej Centrum uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami ruszyli czarnym, a następnie zielonym szlakiem turystycznym do schroniska PTTK na Błatniej (891 m n.p.m.). Uczestnicy mieli do pokonania 4,2 km oraz 488 m podejścia. Na polanie przy schronisku czekało już przygotowane miejsce na rozpalenie ogniska. Wytrwalsi uczniowie (w tym cała klasa Ig) odbyli także spacer na szczyt Błatniej (917 m n.p.m.), skąd mogli podziwiać rozległą panoramę gór Beskidu Śląskiego (Polska) i Beskidu Śląsko-Morawskiego (Czechy) w jesiennych kolorach.

Organizatorzy wycieczek: Dominika Duda, Hanna Knopek, Marta Moszczyńska, Jadwiga Szypuła, Rafał Gąsiorowski, Sławomir Chmielewski.