Drukuj
Odsłony: 4373
4 czerwca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii  Informatycznych w Katowicach, odbyło się uroczyste podpisanie umów partnerskich Uniwersytetu Ekonomicznego z trzema szkołami ponadgimnazjalnymi z województwa śląskiego, wśród których znalazło się nasze Liceum.

Umowę podpisał prorektor  UE  prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz dyrektor I LO Janina Rurek. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Mariusz Pyrk, Semir Sionek oraz Maciej Wiencis z kl.II b. 

Umowa zakłada przede wszystkim współpracę  naszego Liceum z Wydziałem Informatyki i Komunikacji, który kształci studentów w specjalnościach m.in. takich jak: biznes elektroniczny, inżynieria systemów informatycznych zarządzania, gry i aplikacje mobilne, dziennikarstwo ekonomiczne, czy projektowanie komunikacji wizualnej.

Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach współpracuje z wybranymi szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programów, wspierających edukację zdolnych uczniów. Już od  października br. wykładowcy uniwersyteccy będą prowadzili warsztaty  i wykłady zgodnie z opracowanym wspólnie harmonogramem zarówno na terenie naszego Liceum, jak i na uniwersytecie.  Umowa zakłada również wspomaganie nauczycieli we wprowadzaniu ciekawych i innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i dydaktycznych.  

Informacje o wydarzeniu: https://www.ue.katowice.pl/no_cache/uczelnia/aktualnosci/article/podpisanie-kolejnych-umow-partnerskich-ze-szkolami.html