Uczniowie naszej szkoły zdobyli podium w Rejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej.

Konkurs pod patronatem Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód w Katowicach oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach. Uczestnicy konkursu recytowali poezję w języku angielskim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim. Krzysztof Bander z klasy IIA fenomenalnym występem z wierszem I am the People, the Mob, autorstwa C. Sandburga zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii poezji w języku angielskim. Laureatką trzeciego miejsca w tej samej kategorii językowej została Joanna Białecka z klasy IG, która znakomicie zaprezentowała wiersz Still I Rise napisany przez M. Angelou.

Gratulujemy umiejętności językowych, dojrzałości scenicznej i życzymy kolejnych sukcesów!