Drukuj
Odsłony: 2730
17 października 2019 r. klasa II E wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Opola. W programie wycieczki znalazł się wykład prof. dr hab. Anny Pobóg-Lenartowicz w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania miasta, w trakcie którego uczniowie mieli okazję zobaczyć tak cenne zabytki historycznej stolicy Górnego Śląska, jak: Wieżę Piastowską, kościół św. Trójcy (franciszkanów) z kaplicą piastowską, kościół M.B. Bolesnej i św. Wojciecha (tzw. kościół na Górce) oraz Rynek z ratuszem i Wzgórze Uniwersyteckie.

Następnie udaliśmy się do Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie, wraz ze studentami, uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr hab. Anny Pobóg-Lenartowicz pt. "Polanie na Śląsku w X w."  Interesujący wykład był dla klasy humanistycznej niezwykle cennym doświadczeniem, poszerzającym perspektywę problematyki poruszanej na lekcjach historii.  

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki, którego multimedialna ekspozycja w przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje historię polskiej muzyki rozrywkowej.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Piotr Sidor i p. Piotr Kamiński.