Niebawem odbędzie się szósty Dzień Patrona Szkoły, którego elementem będzie m.in. konferencja popularnonaukowa "Czas powstań i plebiscytu z różnych perspektyw. Historia, geografia, język".

W programie tegorocznego święta patronalnego szkoły przewidziano:

-wystąpienie Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Piechota",

-konferencję popularnonaukową "Czas powstań i plebiscytu z różnych perspektyw. Historia, geografia, język" (w ramach projektu Erasmus+ "Let's Study Local and Regional Subjects at School"),

-koncert artystów Jedynki.

Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli historii, geografii i j. polskiego szkół ponadgimnazjalnych. Prelegentami będą pracownicy naukowi: Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Śląskiego w Opolu, Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny.  Konferencja odbędzie się w I LO 23 maja 2019 r. w godzinach 9.45 - 12.20.  (Koncert zakończy się ok. godz. 13.15.)  Prosimy o potwierdzenie udziału do 16 maja br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.