11 grudnia 2018 r. w Jedynce odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim  „Read  with us”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz popularyzacja czytelnictwa.  Konkurs polega na rozwiązaniu testu dotyczącego treści lektur, wybranych przez uczestników z zaproponowanej listy.

Przeprowadzony został w dwóch kategoriach w zależności od umiejętności językowych uczniów.

Wśród uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych nagrodzono:

III miejsce: Helena Szurek, Sp 4 Rydułtowy, Szymon Jamka, SP 4 Wodzisław Śl.,

II miejsce: Oliwia Komar, SP 2 Rydułtowy, Marek Szafraniec, SP 4 Wodzisław Śl.,

I miejsce: Jakub Koszorz, SP 4 Rydułtowy, Paweł Wojak, SP 3 Radlin.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

III miejsce: Julia Reś, I LO Wodzisław Śl., Agata Weczerek, ZSP nr 2 Rydułtowy,

II miejsce: Alicja Janikowska, I LO Wodzisław Śl., Mateusz Balawajder, ZST Wodzisław Śl.,

I miejsce: Weronika Górecka, ZSP nr 2 Rydułtowy, Oliwia Węgrzyk, ZST Wodzisław Śl.

Atrakcją towarzyszącą konkursowi był koncert piosenek anglojęzycznych w wykonaniu artystów z Jedynki.

Uczestnicy mogli się również zapoznać z projektami Erasmus+, jakie są aktualnie w Jedynce realizowane.

Nad przygotowaniem przedsięwzięcia czuwali nauczyciele języka angielskiego: Dominika Sidor, Iwona Grajner, Piotr Kamiński.