I Liceum Ogólnokształcące zostało beneficjentem programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Projekt "Zdrowi i aktywni w Europie" zakłada półroczną współpracę wodzisławskiego liceum ze szkołą Collège Paul Herman w miejscowości Saint-Pierre na francuskiej wyspie Reunion. Startujemy 1 maja 2022 r.

Projekt będzie realizowany od 1 maja do 31 października 2022 r. Szkołą partnerską jest Collège Paul Herman w miejscowości Saint-Pierre na francuskiej wyspie Reunion. Głównym celem projektu jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz promocja higieny ruchu wśród młodzieży. Wśród szczegółowych celów można też wyróżnić: uświadomienie zagrożeń wynikających z siedzącego trybu życia i stosowania używek, profilaktykę wad postawy, efektywne wykorzystanie narzędzi TIK w uczeniu się i nauczaniu, rozwój kompetencji w zakresie wielojęzyczności oraz przedsiębiorczości.

Projekt obfitował będzie w różnorodne działania stacjonarne, podejmowane we współpracy ze szkołą partnerską, jego zwieńczeniem będzie jednak wyjazd naszej młodzieży na Reunion.

Koordynatorkami projektu są: p. Dominika Sidor, nauczyciel języka angielskiego i p. Hanna Knopek, nauczyciel języka niemieckiego.