• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy

W ramach projektu Erasmus+ Fit4Thought zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie O logice, który odbędzie się w piątek, 14 maja 2021 od godz. 13:00 do 14:30. Wykład jest częścią oferty internetowych spotkań z matematyką pozaszkolną przygotowanej przez Uniwersytet Warszawski i skierowanej do młodzieży licealnej zainteresowanej matematyką. Prelegentem będzie dr Piotr Chrząstowski – Wachtel, docent w Instytucie Informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczniowie, którzy chcieliby dołączyć do grupy uczestniczącej w wykładzie proszeni są o wypełnienie formularza.

Link do zapisu na wykład "O logice"

Dr Piotr Chrząstowski – Wachtel  jest matematykiem, informatykiem i nauczycielem akademickim. Pracuje w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego na stanowisku docenta oraz w Liceum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie. Doktoryzował się z teorii sieci Petriego.  Naukowo zajmuje się teorią współbieżności i jej zastosowaniami w opisie procesów biznesowych, jak również interfejsami użytkownika i edukacją informatyczną.

Autor wielu projektów programistycznych i programów, z bogatą praktyką w łączeniu informatyki z biznesem. Zaproszone wykłady na wielu uczelniach, m.in. Uniwersytetach Stanforda, Hamburskim, w Mediolanie (Bicocca), Aarhus, Hasselt, Saragossie, Lizbonie, Makao, Sydney (UNSW), Austin, Kalifornijskim w Irvine i Riverside.
Popularyzator matematyki i informatyki. Członek Komitetu Redakcyjnego miesięcznika Delta i autor wielu artykułów popularyzatorskich. Współtworzył Olimpiadę Informatyczną i od początku jest  zaangażowany w jej organizację. Autor wielu zadań i opracowań olimpijskich. Współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, dla którego przeprowadził wiele warsztatów na poziomie gimnazjalnym i licealnym. Przewodniczy jury Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

Interesuje się skutkami społecznymi informatyzacji, czyli tym, jak rozwój nowoczesnych technologii wpływa na społeczeństwo. Autor cyklu felietonów na te tematy w czasopiśmie Teleinfo. Z czasów licealnych mistrz Warszawy juniorów w szachach i dwukrotny finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki klasycznej, podróżować i udzielać się towarzysko, szczególnie podczas rozgrywek w szachy, brydża i go. Dużą przyjemność sprawia mu dobra lektura.

Back to top