• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w realizację  trzech projektów eTwinning: „Reveal the folk meteorology”, „LEARN - Languages are Easy with Active Reading and Narration” oraz „Charlie and the Chocolate Factory”.

Pierwszy z wymienionych projektów realizowany był w ramach lekcji wychowawczych przez klasę 2B4 z rozszerzonym zakresem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego.  Dotyczył on zwyczajów ludowych oraz przysłów dotyczących zmieniających się pór roku oraz wpływu tych zmian na życie codzienne.  W ramach projektu uczestnicy przeprowadzali rozmowy ze starszymi członkami rodzin oraz opracowywali komiksy ilustrujące przysłowia nawiązując do zmian w kalendarzu.  Zwieńczeniem projektu była wideokonferencja zorganizowana 15 kwietnia 2021 r.

Koordynatorem projektu była szkoła Gimnazija Fran Galović z Koprivnicy w Chorwacji.

Partnerami projektu byli:

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

Sultanbeyli Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi z Sultanbeyli z Turcji

Colegiul National Militar Dimitrie Cantemir z Breazy w Rumunii

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi z Adany z Turcji

Utenos Adolfo Šapokos gimnazja z Uteny z Litwy

Neringos gimnazja z Neryngi z Litwy

IES LA OLIVA z La Olivy z Hiszpanii

Efekty pracy naszych uczniów można zobaczyć w ebooku projektu:

Link do e-booka

Kolejny projekt, „LEARN - Languages are Easy with Active Reading and Narration”, był realizowany przez grupę 3 języka angielskiego w klasach I DEF. W projekcie młodzież zaprezentowała sylwetki i twórczość polskich noblistów: Wisławy Szymborskiej i Olgi Tokarczuk.

Projekt  eTwinning zatytułowany „Charlie and the Chocolate Factory” był realizowany przez grupę 1 języka angielskiego w klasach 1AB. Celem projektu było zachęcenie młodzieży do czytania lektur w języku angielskim. Uczniowie prezentowali podczas wideokonferencji materiały dotyczące bohaterów powieści.

Koordynatorem projektów eTwinning w I LO jest p. Dominika Sidor.

spotkania zdalne w ramach projektów eTwinning

Back to top