W dniach 29.04-1.05.2022 uczniowie Jedynki wzięli udział w międzynarodowej konferencji ’’2nd European Youth Confrence”, która odbyła się w niemieckim Gladbecku- mieście partnerskim Wodzisławia Śl.

Nasze miasto i szkołę reprezentowały Malwina Krakowczyk, Klaudia Tomala, Kamila Węgrzyk z klasy 3d4 oraz Kornelia Musiolik z  3f4 pod opieką p. Iwony Grajner. Całość konferencji i warsztatów odbywała się w języku angielskim w Ratuszu Miasta Gladbeck i przyległych obiektach zajmowanych przez Młodzieżową Radę Miasta Gladbeck. Podczas 3 - dniowego spotkania uczestnicy z Francji, Niemiec i Polski dyskutowali na tematy związane z przyszłością UE, bezpieczeństwem międzynarodowym w Europie, solidarnością, różnorodnością kulturową i językową, a także o pragnieniach i marzeniach młodych ludzi do życia w pokoju i równowadze ekonomiczno-finansowej.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem zamku Wittringen, otoczonego fosą i parkiem z przepięknie kwitnącymi krzewami rododendronów.