loading...
Poczet sztandarowy
24 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. WNMP. Następnie, w auli szkolnej odbyła akademia, podczas której 96 uczniów (29 z klas pierwszych, 30 z klas drugich i 37 z klas trzecich), zostało uhonorowanych nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców za otrzymanie promocji z wyróżnieniem.

Klaudia Tomala
Jest nam miło podzielić się informacją, że Jury Międzynarodowego Festiwalu Piosenki   "World Song" 2022 doceniło talent wokalny KLAUDII TOMALI z kl. IIID4, przyznając jej II miejsce za wykonanie utworu ,,Miałam jej twarz" z musicalu Waitress. 

Po trzyletniej przerwie wywołanej pandemią, młodzież naszej szkoły w dniach 11-19.06.2022 wyjechała na dziesiąty obóz geograficzno - jezykowy.

logo konkursu Fox
Za nami kolejna edycja Konkursu Języka Angielskiego Fox. W tym roku najwyższe  wyniki osiągnęli:  ARTUR KOŹLIK z klasy IG, który otrzymał nagrodę drugiego stopnia i zajął 1 miejsce w powiecie oraz 15 miejsce w regionie śląskim w kategorii Lions (I i II klasy). 

mapka wyspy Reunion
Rozpoczęliśmy 1.05.2022 realizację kolejnego projektu w ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów POWER.

W dniu 3 czerwca 2022 r w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs ,,Między Chemią a Biologią" dla szkół podstawowych

Uczniowie klas trzecich pracujący w projekcie Erasmus+ Fit4Thought w dniach 22 - 28 maja 2022 r. brali udział w wyjeździe projektowym do Turcji. Naszym gospodarzem była szkoła Hasköy Ortaokulu w dzielnicy Beyoğlu w Istambule.

Kamil Przybyła
Jest nam bardzo miło poinformować o ogromnych sukcesach odniesionych przez KAMILA PRZYBYŁĘ z kl. IIIA4, który w maju br. zdobył tytuł MISTRZA ŚLĄSKA w biegu na 800 w kategorii U18 i tytuł WICEMISTRZA ŚLĄSKA w biegu na 400m. Największym jednak sukcesem Kamila osiągniętym w tegorocznym sezonie halowym jest BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI w kategorii U18 w biegu na 600 metrów.

koncert zdjęcie
25 i 27 maja br., z okazji obchodów 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski oraz 101. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, na scenie naszej auli odbył się koncert, upamiętniający bohaterów powstań śląskich. Powstania śląskie w szczególny  sposób  splatają się  z historią naszego Liceum,  noszącego imię 14 Pułku Powstańców Śląskich. 

Z ogromną przyjemnością dzielimy się informacją, że NADIA HARTMAN z kL. IE otrzymała Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu. Sportowe osiągnięcia Nadii, która kolarstwo trenuje od 2017 roku, a obecnie jest licencjonowaną zawodniczką Klubu Kolarskiego Kolejarz Jura Częstochowa, są imponujące. W 2021 roku na 36 wyścigów, 30-krotnie stawała na podium. Zdobyła 16 medali mistrzostw Polski, w tym 9 medali złotych. Jest m.in. dwukrotną Mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas, dwukrotną zdobywczynią złota w Pucharze Polski, dwukrotną wicemistrzynią Polski na torze.
Nadii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w realizowaniu swojej sportowej pasji 😊

Przed nami obchody 100. rocznicy powrotu części Górnego Śląska do Polski oraz 101. rocznicy III powstania śląskiego.  W ramach zaplanowanych działań odbędą się: DZIEŃ PATRONA SZKOŁY, obejmujący m.in. konferencję popularnonaukową "Droga Górnego Śląska do Polski - spojrzenie z perspektywy stulecia", a także KONCERT "Jest takie miejsce... Muzyczna podróż śladami powstańców śląskich".

Konrad Hałaszko z klasy 1A został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego.

W dniach 23 - 30 kwietnia 2022 r. uczniowie klas trzecich pracujący w projekcie Erasmus+ Fit4Thought realizowali mobilność na hiszpańskiej wyspie Fuerteventurze. W projekcie biorą udział grupy z Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Turcji i Włoch.

logo rekrutacja
Szczegółowe opisy klas: A, B, C, D, E, F i H, G
Filmowa oferta edukacyjna TUTAJ 
Prezentacja z najważniejszymi informacjami o „Jedynce” TUTAJ
Wszystkie ważne informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie TUTAJ 

Z przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice: MAGDA BUGLA  z kl. IB, KLAUDIA KORDYŚ z kl. IG i WIKTORIA STROF z kl. IF  znalazły się w dziesięcioosobowym gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu historycznego "100. rocznica powrotu Górnego Śląska do macierzy”, zorganizowanego przez Panteon Górnośląski w Katowicach 

Harvard Logo
Jest nam miło poinformować o kolejnym sukcesie MAĆKA KOPCA z kL. IA. Tym razem Maciek ukończył kurs online na Uniwersytecie Harvarda i otrzymał certyfikat potwierdzający odniesiony sukces. Kurs CS50x (Computer Science 50) to kurs z zakresu informatyki, wprowadzający do sztuki programowania. Był prowadzony przez Davida J. Malana, informatyka i profesora Harvard School of Engineering and Applied Sciences.  

W dniach 29.04-1.05.2022 uczniowie Jedynki wzięli udział w międzynarodowej konferencji ’’2nd European Youth Confrence”, która odbyła się w niemieckim Gladbecku- mieście partnerskim Wodzisławia Śl.

29 kwietnia, w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów naszego liceum. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 179 uczniów z sześciu oddziałów klasowych. Podczas gali absolwenci, którzy odnieśli szczególne sukcesy, odebrali zasłużone laury. Nagrody ufundowane przez starostę wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz Radę Rodziców otrzymało troje absolwentów: Valeria Urbaniec, Filip Fedoniuk oraz Mateusz Podbielski. Valeria, jako absolwentka z najwyższą średnią ocen końcowych – 5,53 została dodatkowo uhonorowana tytułem "Primus Inter Pares". Za osiągnięcie, które zasługuje na szczególne docenienie i podziw, została uhonorowana Sandra Kłosek, która wykazała się 100% frekwencją na przestrzeni trzech lat nauki w liceum.

logo konkursu SUM

Z przyjemnością informujemy, że BARTOSZ KŁOSOK z kl. II A, zajął II miejsce  w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego OMSA. Jego praca badawcza z zakresu astronomii i astronautyki pt. „Silniki rakietowe z pełnoprzepływowym cyklem spalania etapowego” została bardzo wysoko oceniona, przez co Bartosz, jako laureat finału wojewódzkiego, który odbył się w Planetarium Śl. w Chorzowie, zakwalifikował się  do udziału w finale ogólnopolskim OMSA Grudziądz 2022. 

logo konkursu SUM
W kwietniu, już po raz piętnasty, odbył się w Raciborzu konkurs z języka angielskiego zorganizowany przez Instytut Neofilologii PWSZ dla uczniów szkół średnich z województwa śląskiego i województw ościennych. Do finału konkursu zakwalifikowało się troje naszych uczniów: MACIEJ KOPIEC z kL. IA, MAJA KORDOWSKA z kL. IIID oraz MARTYNA OSTASZ z kl. IIIF, spośród których MARTYNA UZYSKAŁA TYTUŁ LAUREATA, ZDOBYWAJĄC I MIEJSCE. Gratulacje!

Back to top