Drukuj
Odsłony: 3410

Jak bierni obserwatorzy mogą stać się bohaterami? Na takie i podobne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy IC wraz z ich wychowawczynią Hanną Knopek, która jest jednocześnie koordynatorem projektu profesora Zimbardo w naszej szkole.
Uczniowie realizowali projekt w ramach lekcji wychowawczych od października 2014 roku, podczas których oglądali filmiki, odpowiadali na pytania na kartach pracy, dyskutowali w grupach i parach oraz dzielili się  się swoimi spostrzeżeniami. Jednym słowem odkrywali psychologię sytuacji i zastanawiali się w jaki sposób dokonać zmian.
W ubiegły poniedziałek uczniowie wypełnili ankiety ewaluacyjne i tym samym został zakończony I moduł całego cyklu  przygotowanego przez profesora Zimbardo zatytułowanego : Rozumienie Ludzkiej Natury.
Znasz kogoś z I C? - zapytaj o jego opinię. 
Projekt HIP zainicjowany został w Stanach Zjednoczonych i wprowadzony niedawno w kilku krajach europejskich, w tym także od maja 2014 w Polsce. Obecnie w niespełna 50 szkołach w Polsce realizowane są wśród młodzieży zajęcia mające na celu propagowanie pozytywnych postaw społecznych. 
Zachęcamy do odwiedzenia strony HIP:
http://hip.org.pl/projekt/projekt-bohaterskiej-wyobrazni-w-polsce/
a także zobaczenia pozdrowień profesowa Zimbardo z San Francisko 
 http://hip.org.pl/news/pozdrowienia-od-profesora-zimbardo/
oraz  na facebook HIP POLSKA 
https://www.facebook.com/hip.polska?ref=stream