zdjęcie uczestników konkursu
Laura Madejska (kl. IF), Dominik Pluciński (kl. IG), Karolina Kowol (kl. IID), Marta Ziętek (kl. IID), Julia Goluch (kl. IIIF), Maria Małozięć (kl. IIIF), Natalia Holesz (kl. IVF4) i Kacper Łabuz (kl. IVD4) wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności językowe, aktorskie, improwizacyjne oraz pracy w zespole podczas II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego YOU CAN SPEAK ENGLISH!

Z przyjemnością informujemy, że MACIEJ KOPIEC z kl. 2A zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich „I Know America".

logo olimpiady wiedzy o mediach
Miło nam poinformować, że BARTOSZ KŁOSOK i DOMINIK SZYMICZEK z kl. 3A znaleźli się w gronie 19 uczniów z województwa śląskiego, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach.  

Awans Julii Olejniczak i Wojciecha Organiściaka do etapu diecezjalnego XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Z przyczyn niezależnych od szkoły numer telefonu 455 31 64 jest niedostępny. Aktualnie należy korzystać z numeru 32 456 00 65.

Konger ŚUM logo
16 listopada uczennice z klasy 2d o profilu biologiczno – chemicznym, uczestniczące w zajęciach rozwijających uzdolnienia z biologii, na zaproszenie władz ŚUM, wzięły udział w Międzynarodowym Kongresie Jakości Kształcenia, który odbył się na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach – Ligocie w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

AWF logo
17 listopada, w ramach podjętej we wrześniu br. stałej współpracy naszego liceum z Wydziałem Zarządzania AWF, uczniowie klasy II c oraz uczniowie z klas I - III, zainteresowani studiowaniem na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, uczestniczyli w Dniach Otwartych Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką tejże uczelni. 

tenisiści
W tym roku, XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus” po raz pierwszy odbył się w auli naszego liceum. Młodzi Artyści „Jedynki” zachwycili zarówno jury, jak i publiczność konkursu, prezentując własne wykonania popularnych piosenek w języku angielskim oraz niemieckim. Nagrodę główną GRAND PRIX  jury przyznało ZUZANNIE SKRZYSZOWSKIEJ (kl.IVB4) za wykonanie utworu If I Ain’t Hot You.

logo projektowe
Na całym świecie jesień, a zwłaszcza miesiąc październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Wiosną tego roku w ramach projektu Erasmus+ Fit4 Thought odbyła się w naszej Jedynce ważna kampania prozdrowotna pod hasłem „Badaj piersi i żyj długo”, którą poprowadziły członkinie Wodzisławskiego Stowarzyszenia Amazonek.

10 listopada 2022 r. odbyły się szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do udziału w V Powiatowym Konkursie Artystycznym „Mój lekturowy przebój”.

Dzień XX-lecia międzywojennego plakat
 

olimpiada logo
Miło nam poinformować, że ANGELIKA STRĄCZEK z kl. 4E4 zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, uzyskując piąty najwyższy wynik w kraju spośród 169 osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu. 

szachy
Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: ALICJA LACH kl.IIB, KRZYSZTOF CIEPŁY kL.IA, MIKOŁAJ WALASZCZYK kl. IIA oraz ADAM GARDIAN kl. IVE wywalczyła II miejsce w 1/4 finału wojewódzkiego w szachach.
Gratulujemy sukcesu i życzymy mistrzostwa w przyszłym roku😊

 

konkurs recytatorski
Z przyjemnością informujemy, że JULIA HALIGOWSKA z klasy IIIE reprezentowała naszą szkołę w finale XVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta, który odbył się 27 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach.

OTK
Znamy już finalistów II edycji szkolnego konkurs „Droga do kariery” realizowanego w ramach obchodów tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „ Złap za stery do swojej kariery”. W konkursie brali udział uczniowie klas I i II. 

certyficat
Jest nam miło poinformować o kolejnym sukcesie MAĆKA KOPCA z kl. IIA, który zajął III miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego, zorganizowanej przez International Model United Nations w Delhi (IMUN). 

9 października 2022 uczniowie klasy 2A wzięli udział w Międzynarodowej Olimpiadzie z Matematyki zorganizowanej przez International Model United Nations IMUN w Delhi.

W dniach 7- 15.10.2022 r. grupa uczniów z biorących udział w projekcie 2020-1-PL01-KA229-082099 Erasmus+ Fit4Thought przebywała na portugalskiej wyspie Maderze.

tenisiści
W tym roku, po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „SZKOŁA PAMIĘTA”,  w sposób szczególny wspominając zarówno tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej, jak i naszych bliskich.

Back to top