Erasmus+ w Niemczech
W dniach 23–27 marca nasi uczniowie wzięli udział w grupowej mobilności do Niemiec, realizowanej w ramach programu Erasmus+.
Wyjazd odbył się we współpracy ze szkołą partnerską Max-Ernst-Gymnasium w Brühl i miał na celu rozwijanie kompetencji językowych, społecznych oraz międzykulturowych uczniów.
Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w różnorodnych zajęciach edukacyjnych i integracyjnych. Uczniowie poznali niemiecki system edukacji, brali udział w lekcjach oraz warsztatach rozwijających kreatywność i umiejętność pracy zespołowej.
Nie zabrakło również aspektu kulturowego. W drodze do partnerskiego Brühl uczestnicy mieli okazję zwiedzić stolicę Niemiec – Berlin. Wraz z partnerami projektu poznali Brühl oraz odwiedzili Kolonię i Bonn, poznając historię i dziedzictwo regionu, w tym obiekty wpisane na listę UNESCO. Wizyta w muzeum czekolady oraz udział w wystawie dotyczącej oceanów świata pozwoliły poszerzyć wiedzę o zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska.
Ważnym doświadczeniem był pobyt u rodzin goszczących, który sprzyjał integracji oraz codziennemu doskonaleniu umiejętności językowych. Dzięki temu uczniowie mogli lepiej poznać kulturę i zwyczaje swoich niemieckich partnerów.
Udział w mobilności przyczynił się do wzrostu kompetencji językowych, rozwoju umiejętności społecznych oraz budowania poczucia europejskiej tożsamości. Było to cenne doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i wpłynie na ich dalszy rozwój edukacyjny i osobisty.









