loading...
Wyniki eliminacji III Olimpiady Statystycznej.

Małgorzata Piechaczek z klasy III D wzięła udział w projekcie Cultural Care: Au Pair.

Uczennica klasy IIIg Magdalena Bajer zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym "Przez Lądy i Morza". Uczniowie uczestniczący w zawodach musieli wykazać się doskonała znajomością mapy fizycznej jak i politycznej świata.

11 grudnia 2018 r. w Jedynce odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim  „Read  with us”.

Z radością i dumą  pragniemy poinformować, że nasze Liceum zostało uhonorowane Medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zasługi w efektywnym wieloletnim działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa.

6 grudnia 2018 r. klasa humanistyczna (I e) wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli podium w Rejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej.

3 grudnia dwudziestu sześciu uczestników, wyłonionych w szkolnych eliminacjach, wzięło udział w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

Sukcesy naszych uczniów w XI edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Biblioteki Narodowej Academica.

To nazwa kolejnego projektu, który realizuje nasza JEDYNKA.

Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w Drużynowych Szachach  Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przed uczniami I Liceum Ogólnokształcącego otwierają się nowe ścieżki kariery.

Zachęcamy do udziału w Powiatowym Konkursie Artystycznym "Mój lekturowy przebój".

W dniach od 13 do 18 listopada 2018 r. w I LO im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śląskim realizowano szereg działań w ramach tegorocznej XI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Nasze Liceum od lat współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi, kształcącymi studentów zarówno na kierunkach ścisłych, ekonomicznych, medycznych, jak i na humanistycznych.

Celebrując tegoroczne Święto Niepodległości wspólnie śpiewaliśmy hymn narodowy, wzięliśmy udział w koncercie artystów Jedynki oraz wysłuchaliśmy wykładu dra hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego.

7 listopada gościliśmy w szkole naszego absolwenta Pana Roberta Krzyżaniaka z radia 90 FM. Znany radiowiec prowadził warsztaty w których uczestniczyli uczniowie zainteresowani rozwojem  umiejętności dziennikarskich.

Jesienna akcja oddawania krwi w naszym liceum.

Tradycyjnie, jak co roku, startujemy ze zbiórką dla Wodzisławskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt Koty,Psy i My.

Back to top