“Lets study local and regional subjects at school” to projekt, którego celem jest popularyzacja kultury i historii regionu oraz poznanie kultury i historii innych krajów w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Od 3. do 5. października b.r. w Szawlach na Litwie odbyło się  Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach programu Erasmus+.

Zapraszamy uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych do udziału w konkursie historycznym. 19.11.2018.

W ramach programu "Niepodległa" realizowanego przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim otwarto w Jedynce wystawę "Czas zmian. Powstania śląskie i ich rola we włączeniu Górnego Śląska do Polski".

W sobotę 22 września obchodziliśmy 70. urodziny naszej szkoły. Jubileuszowi towarzyszyła myśl T. Kotarbińskiego: "Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości".

Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.Rada Ministrów 17 września 2018 r. przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

17 uczniów JEDYNKI z klas II oraz III wyraziło gotowość do nawiązania kontaktu i systematycznego korespondowania w j. angielskim z uczniami z Chengdu w Chinach. Pierwsze listy dotarły do naszych uczniów:)

Rozpoczął się nabór wniosków w czwartej edycji projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty.

Swoista gra z 70-letnią tradycją i historią Jedynki oraz tekstami kultury - szeroko pojętej - stała się inspiracją dla Autorek scenariusza spektaklu wyreżyserowanego przez Ewę Hebdowską, Teresę Nikel oraz Gabrielę Nocoń.

otrzymały nasze 2 uczennice SARA M.A.SALAM i JUSTYNA FILAS.

III miejsce Justyny Tatarczyk w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”.

Sukcesy naszych uczennic w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach”.

W ramach projektu KA1 Erasmus Plus  "Poszerzamy horyzonty-podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej I LO w Wodzisławiu Śląskim" sześcioosobowa grupa nauczycieli naszego liceum wzięła udział w kursie ICT for Collaborative, Project – Based, Teaching and Learning.

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich jest partnerem w programie "Czas zmian. Wodzisław i powiat w drodze ku odradzającej się Rzeczpospolitej" realizowanym przez Muzeum w Wodzisławiu Śl.

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw WNMP. Następnie, w auli szkolnej odbyła akademia, podczas której 123 uczniów (62 z klas pierwszych i 61 z klas drugich), zostało uhonorowanych nagrodami za otrzymanie promocji z wyróżnieniem.

Od marca do czerwca w naszym Liceum, został przeprowadzony przez funkcjonariusza Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu - asp. Małgorzatę Koniarską, cykl prelekcji z udziałem uczniów klas I i II poświęcony tematyce bezpieczeństwa oraz zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów oraz Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim na  zjazd absolwentów oraz uroczyste obchody Jubileuszu 70 - lecia naszej szkoły , które odbędą się 22 września 2018r. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim. Szczegółowy program i informacje znajdują się na internetowej stronie szkoły oraz na plakacie. Do zobaczenia!

Prace Julii Pawełek i Julii Oleś na wystawie VII Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa we Wrocławiu.

Najgorsze miejsce dla sportowców, bo tuż za podium, wywalczyła koszykarska trójka dziewczyn rozegranym w Bytomiu Finale Licealiady województwa śląskiego, natomiast chłopcy zdobyli X miejsce. W rozegranym wcześniej Finale powiatu koszykarki i koszykarze zdobyli mistrzostwo.

Już po raz trzeci, nasze Liceum we współpracy z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Wodzisławiu Śl., 12 czerwca br. zorganizowało Manewry Pierwszej Pomocy.