loading...

Nasze piłkarki nożne zajęły wysokie II miejsce w półfinałach wojewódzkich, ulegając jedynie drużynie z Raciborza.

Sukces naszego ucznia w XIX Ogólnopolskim Konkursie Filmowym.

W tym roku, w dniach 24.05.-01.06  odbył się  dziesiąty obóz geograficzno-językowy.

28 maja 2019 r. uczniowie klasy I A uczestniczyli w przedmiotowej wycieczce do firmy POL - EKO Aparatura s.j. w Wodzisławiu Śląskim.

20 V 2019 r. odbył się egzamin dla uczestników Programu Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - i Ty możesz ratować.

Trzynastu naszych uczniów zostało nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2019"

W dniu 28 V 2019 r. odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu "Między chemią a biologią" dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Praca literacka Michaliny Łakomskiej z klasy 1 f w gronie Zwycięzców Honorowych I edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego i plastycznego „Serce kapsuły czasu”.

Kandydatów do udziału w projekcie Erasmus+ “Lets study local and regional subjects at school”, którzy dostarczyli dokumenty rekrutacyjne, zapraszamy do udziału w konkursie o Włoszech. (06.06.2019)

Uczeń Jedynki, Michał Caniboł, zajął 3. miejsce w tegorocznej edycji Klasówki Powstańczej, organizowanej przez Muzeum Powstań Śląskich.

23 maja 2019 r. po raz szósty obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.  W ramach przedsięwzięcia odbyła się konferencja popularnonaukowa oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej i koncert.

Nasi uczniowie po raz kolejny zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Fox.

Rozstrzygnięcie konkursu za nami.

II miejsce Beaty Sowy w ogólnopolskim finale i nagroda specjalna za najlepszy esej w kraju.

20 maja 2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Nasz uczeń dostaje stypendium Departamentu Stanu USA.
Mikołaj Knopek, uczeń klasy I B, został finalistą programu FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program.

4 kwietnia 2019 w ZST w Wodzisławiu Śląskim uczniowie JEDYNKI przystąpili do konkursu ze znajomości języka niemieckiego przeznaczonego dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego.

W dniach 27.04-04.05.2019 r. sześcioosobowa grupa uczniów wraz z dwoma nauczycielami wzięła udział w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus+ LORESU. Kolejnym miejscem na mapie projektu była chorwacka miejscowość Koprivnica.

26 kwietnia 2019 r., w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów naszego liceum. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 229 uczniów z ośmiu oddziałów klasowych. Podczas gali absolwenci, którzy odnieśli szczególne sukcesy, odebrali zasłużone laury. Wśród nich znalazła się Magdalena Bajer - laureatka 45 Olimpiady Geograficznej. Honorowy tytuł "Primus inter Pares", jako absolwent z najwyższą średnią ocen - 5,56 uzyskała Weronika Brawańska. Za osiągnięcie szczególne w postaci 100% frekwencji, została uhonorowana Klaudia Grzelak.

Niebawem odbędzie się szósty Dzień Patrona Szkoły, którego elementem będzie m.in. konferencja popularnonaukowa "Czas powstań i plebiscytu z różnych perspektyw. Historia, geografia, język".

Back to top