W dniu 3. 02. 2019 r. uczeń kl. II c Szymon Brzoza zmagał się z zadaniami II etapu XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z chemii.

Uczeń klasy IIc Szymon Brzoza zakwalifikował się  do II etapu 65 Olimpiady Chemicznej.

Uczniowie Jedynki wzięli udział w spotkaniu z panem Lucasem Mackiem, dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon.

Dwóch naszych uczniów zostało laureatami konkursu Alfik Matematyczny 2018.

W dniach 20-26 stycznia 2019 r. pięcioosobowa grupa uczniów Jedynki pod opieką pani Dominiki Sidor oraz pani Hanny Knopek uczestniczyła w wymianie uczniowskiej na hiszpańskiej Fuerteventurze, w ramach programu Erasmus+ LORESU.

W XXI Ogólnopolskim  Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019, nasza szkoła została uhonorowana Srebrną Tarczą. Jesteśmy więc nadal w gronie najlepszych  liceów ogólnokształcących w Polsce. To powód do radości i dumy!

11 stycznia odbyły się okręgowe eliminacje XXIII Olimpaidy Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Od grudnia już IV grupa uczniów naszego liceum rozpoczęła zajęcia w ramach Projektu - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - I TY Możesz Ratować

Do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Biologicznej zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły.

18 stycznia upłynął termin składania posterów naukowych na wojewódzki konkurs o indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Biotechnologia - jutro ludzkości.

W Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia dwóch uczniów naszej szkoły w etapie rejonowym zajęło wysokie lokaty.

W dniach od 23 Października do 12 Grudnia ubiegłego roku odbywał się międzynarodowy konkurs Google Code-in przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 17 lat. Zadania opierały się głównie na programowaniu, projektowaniu i tworzeniu grafiki. Łukasz Myśliwiec, uczeń klasy 2B, oraz 53 innych uczestników spośród ponad 3000 studentów z 77 krajów zostali wybrani jako Wielcy Zwycięzcy i jako główną nagrodę otrzymali finansowany przez Google wyjazd do San Francisco (California, USA).

Dzisiaj wraz z wolontariuszami zawieźliśmy zebrane rzeczy i karmy do wodzisławskiego stowarzyszenia na rzecz zwierząt Koty, Psy i My

Wyniki pierwszego etapu XII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w Krakowie.

Wyróżnienie dla Kai Żołnierz w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”.

Trzy uczennice awansowały do etapu diecezjalnego XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Na łamach nr 6/2018  "Geografii w szkole" - ogólnopolskiego czasopisma dla nauczycieli, ukazał się artykuł pana Mariana Dziadka pod tytułem "Ladakh - na dachu świata". Tekst ten jest retrospekcja z podróży do tej krainy, którą autor odbył z grupą przyjaciół w 2016 roku.

Kandydatów do udziału w projekcie Erasmus+ “Lets study local and regional subjects at school” zapraszamy do udziału w konkursie interdyscyplinarnym. (11.01.2019)

Tradycyjnie o tej porze roku ruszyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych świątecznych akcji charytatywnych - Szlachetna Paczka - w której to nasza szkoła jak co roku wzięła aktywny udział. Wszystkie klasy włączyły się do pomocy wybranej rodzinie. Ruszyła zbiórka pieniędzy oraz potrzebnych rzeczy.