loading...
JAK WSPIERAĆ SWOJE DZIECKO PO POWROCIE DO SZKOŁY ZE ZDALNEGO NAUCZANIA/PO PANDEMII?
Drodzy Rodzice!
Edukacja zdalna uczniów to wyzwanie dla nas wszystkich: wychowawców, nauczycieli, terapeutów, rodziców i przede wszystkim dzieci i młodzieży. Szczególna rola w czasie przymusowej izolacji przypadała oczywiście Państwu - rodzicom i opiekunom uczniów.
Obecnie jesteśmy na etapie powrotu młodzieży do szkoły. Sytuacja ta zapewne budzi mnóstwo różnorakich emocji u młodzieży, w Was – rodzicach i opiekunach również w gronie pedagogów.

Przed Wami nowe doświadczenie. Jak każda nowa sytuacja, matura próbna może budzić różne emocje, również te związane ze stresem. Zachęcam do przeczytania ulotki. Może komuś z Was treść w niej zawarta będzie pomocna.
Życzę Powodzenia na czekających Was egzaminach.
Danuta Parma - pedagog szkolny

Drodzy Uczniowie.
Depresja nastolatków jest jednym z najczęściej występujących problemów zdrowotnych okresu adolescencji. Jest ona bardzo powszechna, a tak rzadko dostrzegana i diagnozowana...
Dlatego dzielimy się z Wami ulotką informacyjną na temat depresji przygotowaną przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim.
Pozdrawiamy
Danuta Parma - pedagog szkolny
Natalia Wieczorek - psycholog szkolny

7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Materiały dla rodziców uczniów objętych zajęciami rewalidacyjnymi.

Pomoc dotycząca depresji.

 W ostatnich miesiącach w naszym województwie, podobnie jak w całym kraju, odnotowano wiele przypadków zatruć dopalaczami.

Back to top