22 grudnia 2016 r. w bibliotece szkolnej wyróżnione uczennice odebrały nagrody za recenzje wybranych książek. Konkurs odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

We współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej oraz z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ w Katowicach zorganizowano cykl spotkań, które miały na celu przybliżyć zagadnienia z zakresu wiedzy wielokulturowej.

27 października 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Józefem Musiołem, sędzią Sądu Najwyższego, członkiem Związku Literatów Polskich, absolwentem naszego liceum, ale przede wszystkim zdeklarowanym propagatorem historii i kultury śląskiej.

"Z szuflady wyjęte" – pod takim hasłem 24 listopada 2014 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z lokalną poetką Hanną Goszyc.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wypożyczania nowości książkowych. Każdy znajdzie coś dla siebie - także na święta, ferie zimowe i wakacje!

Wszystkim pasjonatom sztuki polecamy przewodnik po siedmiu dziedzinach twórczości artystycznej.

Złote myśli zawierające uniwersalne prawdy, których źródłem są przeczytane książki.

Pozycje, które wybraliśmy dla was. Warto przeczytać.

Żywa Biblioteka to projekt, który polega na możliwości „wypożyczenia żywych ludzi-książek"z grup postrzeganych stereotypowo, aby porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytania na dowolny temat.

10 listopada klasa I e wzięła udział w wycieczce szlakiem kultury czytelniczej na Śląsku Cieszyńskim. Wyjazd został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczym "Czytam, więc jestem", organizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.