loading...

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pragniemy poinformować uczniów oraz pracowników o zmianach dotyczących korzystania z biblioteki szkolnej.

Szanowni Uczniowie, Szanowni Nauczyciele! Pragniemy poinformować o zasadach bezpiecznego korzystania z biblioteki szkolnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

22 maja 2020 r. obchodzimy Dzień Praw Zwierząt

W dniach od 21 maja do dnia 24 maja 2020 r. odbywają się Wirtualne Targi Książki - BookTarg.

Szanowni uczniowie oraz nauczyciele, pragniemy poinformować i przypomnieć, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim została ponownie otwarta dla czytelników.

15 maja 2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z linków do czasopism prenumerowanych przez naszą szkolną bibliotekę. Wiele tytułów czasopism, prezentuje na swoich stronach pełny lub częściowy dostęp do aktualnych numerów. Najczęściej w całości udostępniane są numery archiwalne.

8 maja 2020 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane od 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które tym samym rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja).

Na czas zamknięcia szkół jednym z zadań biblioteki, jest wskazanie uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki. A nauczycielom wskazać narzędzia do pracy zdalnej.

Mamy przyjemność zaprosić w dniu 3 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00 na profil autorki na Facebooku, która przeczyta opowiadania zatytułowane "Próba generalna".

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika, zaprasza na bezpłatne spotkanie z Justyną Sobolewską, cenioną i znaną krytyczką literacką, dziennikarką i promotorką czytelnictwa, a ponadto autorką "Książki o czytaniu".

W czasie trwania epidemii koronawirusa COVID-19, gdy zamknięte są szkoły, biblioteki, teatry czy muzea... Zapraszamy serdecznie młodzież do skorzystania z bogatej oferty, jaką zaproponował kanał telewizyjny - TVP Kultura. Przygotowano specjalne pasmo edukacyjne "Kulturalna szkoła", zapraszające na: filmy, spektakle i programy kierowane do młodzieży szkolnej. Pasmo edukacyjne - emitowane jest w dni powszednie od godz. 13:00.

Zapraszamy do lektury kilku niezwykle ciekawych pozycji książkowych...

21 marca przypada wyjątkowe święto czyli Światowy Dzień Poezji, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Z tej okazji zachęcamy do czytania wierszy m. in. Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza czy Stanisława Barańczaka.   

W ramach akcji walentynkowej przeprowadzonej w bibliotece szkolnej, został ogłoszony ranking na "Najciekawszą książkę o miłości".

W dniu 14 lutego 2020 r. w naszej szkolnej bibliotece, odbyła się akcja walentynkowa.

Czas ferii można spędzić z ciekawą lekturą!

3 stycznia urodził się J.R.R.Tolkien (1892-1973) - pisarz angielski, językoznawca, pedagog, autor kultowych powieści Hobbit, czyli Tam i z powrotem, Silmarilion oraz trylogii Władca Pierścieni.

Książki na prezent pod choinkę to strzał w dziesiątkę przede wszystkim dlatego, że nie ma nic bardziej relaksującego od spędzenia długiego, zimowego wieczoru z dobrą lekturą. Ci, którzy w tegoroczne święta zamierzają nadrabiać czytelnicze zaległości, z pewnością mają już przygotowany stosowny zestaw książek. Ale co mają zrobić ci, którzy w obliczu tylu nowości ostatnich miesięcy nie są w stanie podjąć decyzji?

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkolna biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Przeczytam 52 książki w 2020 roku".

Back to top