W marcu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Dzień Przedsiębiorczości.

tenisiści
6 i 7 kwietnia br. w Warszawie na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, odbyły się zawody centralne 65. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, czyli olimpiady przedmiotowej z Wiedzy o Społeczeństwie, do których awansował uczeń naszej szkoły LEON GĘBA z kl. IIE. Z przyjemnością informujemy, że LEON UZYSKAŁ TYTUŁ FINALISTY ZAWODÓW III STOPNIA.

Maciej Kopiec z klasy 3A został laureatem rocznego programu mentoringowego zorganizowanego przez Our Future Foundation. Do programu zakwalifikowano tylko 22 osoby z całej Polski, spośród ponad 500 osób, które złożyły aplikację. Gratulacje!

To zdanie z pewnością potwierdzają uczniowie klas 2c i 2i, którzy w dniach od 8-10 kwietnia 2024 mieli okazję lepiej poznać naszą stolicę.

aktualne logo funduszy europejskich
Ogłaszamy rekrutację do pracy w grupie projektowej Erasmus+ w  ramach Akredytacji Erasmusa na rok 2024/2025

Wielki sukces naszego ucznia.

25 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy "IT English" dla uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Kopiec z klasy 3A, który zajął 2 miejsce oraz Artur Koźlik z klasy 3G, który uplasował się na 5 miejscu. Gratulujemy!

Kwalifikacje do etapu diecezjalnego.

W sobotę 23 marca 2024 r. grupa uczniów reprezentująca Zespół Projektowy Erasmus+ wzięła udział w 8. Biegu Kopernika organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku.

22 marca odbyła się XVII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół średnich zorganizowanego przez Instytut Neofilologii Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

INFORMATOR
Szczegółowe opisy klas znajdziecie TUTAJ
Wszystkie ważne informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie TUTAJ Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do obserwowania naszego profilu na Instagramie, Facebooku i TikToku,  gdzie zamieszczane są bieżące wydarzenia z życia naszej szkoły.

zdjęcie uczestników konkursu
22 marca w naszym liceum odbyła się VI edycja Festiwalu Wiedzy „Nauka – sposób na sukces”. W tym dniu, w murach Jedynki zapanowała prawdziwie akademicka atmosfera. Zaszczycili nas bowiem swoją obecnością pracownicy naukowi, doktoranci i studenci 9 ośrodków naukowych: Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Ekonomicznego, Opolskiego, Śląskiego i  Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

zdjęcie uczestników konkursu
Miło nam poinformować, że w IX Ogólnopolskim Konkursie o indeks KUL „Biotechnologia – jutro przyszłości” finalistkami zostały dwie uczennice naszej szkoły z klasy IVD: KAROLINA BOBER i EMILIA SOLAREK. Tym samym uzyskały indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydział Medyczny.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

W dniu 15 marca 2024 r. odbył się II powiatowy konkurs „Rynek pracy bez tajemnic”. Najlepszym specjalistą rynku pracy okazał się KAMIL BUGLA z klasy IIIC, zdobywając I miejsce. Dziewczyny z klasy IIIB zajęły odpowiednio: MONIKA BARAN II miejsce oraz MAGDA BUGLA III miejsce. Ponadto ALEKSANDRA STACHURSKA z klasy IIIE zdobyła wyróżnienie.

7 marca 2024 odbyła się konferencja promująca projekt Erasmus+ Better@t School z udziałem całego Grona Pedagogicznego naszej Jedynki.

Podobne pytanie zadawało sobie aż piętnaście 3-osobowych drużyn z klas I, II, III oraz IV, które 15 marca 2024 roku przystąpiły do etapu szkolnego IX edycji ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego .

Zofia Brychcy z klasy 2D zakwalifikowała się do programu "A Million Lives in the Law" zorganizowanego przez The School of the New York Times. Gratulujemy!

15 marca 2024 roku gościła u nas siostra Avila Grycman ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która przez lata pracowała w Japonii.

Kolejny już raz i można śmiało powiedzieć tradycyjnie, reprezentacja
koszykarek „Jedynki” zdobyła Mistrzostwo Powiatu. W zawodach udział wzięły
reprezentacje ZSE, ZSP, ZST i I LO.

tenisiści
W ramach współpracy naszego liceum z Politechniką Śląską w Gliwicach, kolejny zespół uczniów klas matematycznych: BARTOSZ KŁOSOK  z kl. IVA oraz KOSMA KOLARCZYK i SEBASTIAN RDUCH z kl. IIIA uczestniczył w II edycji projektu PBL Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekunem naukowym projektu był dr hab. inż. MAREK PŁACZEK Prof. PŚ. Prodziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki.