Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem „Poznać bliżej Boga”.

Poznać bliżej Boga... Takie było motto i zarazem tytuł tegorocznych szkolnych rekolekcji – trafny, bo poznaliśmy nie tylko Boga, ale i nas samych! Od 28 lutego do 1 marca 2024 roku uczniowie Jedynki mieli przyjemność uczestniczyć w kilku konferencjach w szkolnej auli, wygłoszonych przez duszpasterzy z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze”.
Bracia opowiedzieli nam wiele na temat relacji – nie tylko z Bogiem, ale również z nami samymi. Przede wszystkim wytłumaczyli nam, jak ważna jest rozmowa z Bogiem i jak ważne jest, abyśmy nie żyli w Internecie, tylko tu i teraz. Po dwóch dniach spędzonych na uważnym przyjmowaniu słów przepełnionych duchową mądrością ruszyliśmy do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim, aby podsumować wszystko to, czego nauczyliśmy się podczas tych rekolekcji. Podczas mszy świętej uczniowie mogli z radością wsłuchiwać się w brzmienie naszej szkolnej scholi, która śpiewając i grając na chwałę Boga, sprawiła, że uczniowie wyszli z kościoła przepełnieni radością, miłością i spokojem, pochodzącym od nikogo innego, jak od samego Boga.
Specjalne podziękowania należą się wspólnocie Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” oraz naszym katechetom. To oni sprawili, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne możemy określić jako... czas ewangelizacji, doświadczania Bożego miłosierdzia, dzielenia się życiem i czas nawracania serca ku Bogu.

Otylia Ziarnik

Fotografie: Julia Kwak, Dominik Pluciński, Kacper Pytlik, Izabela Skrobak