18 października 2024 r. w wodzisławskiej Jedynce zorganizowana została konferencja zatytułowana "Program Erasmus+ a możliwości rozwoju kariery zawodowej nauczyciela".
Dni Erasmusa trwające w tym roku od 14 do 19 października były okazją do podsumowania ośmioletniej pracy nauczycieli I LO z programem Erasmus+ oraz eTwinning. Konferencja zatytułowana "Program Erasmus+ a możliwości rozwoju kariery zawodowej nauczyciela", zorganizowana w wodzisławskiej Jedynce 18 października, której gościem była Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, pani Katarzyna Zöllner - Solowska, została zorganizowana z myślą zarówno o szkołach doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w realizowaniu projektów. Do wygłoszenia prelekcji zaprosiliśmy ekspertów, którzy na co dzień zajmują się promocją projektów realizowanych w ramach wszystkich sektorów programu Erasmus+. Pani Marta Iwańska, reprezentująca Centrum Innowacji Erasmus+ - Erasmus+ InnHUB w Katowicach, mówiła o możliwościach, jakie daje uczestnictwo w projektach europejskich. Pani Joanna Sobotnik, reprezentująca Kuratorium Oświaty w Katowicach, mówiła o skutecznej i właściwej realizacji projektów w odniesieniu do wszystkich ich etapów. Spotkanie zwieńczyła sesja networkingowa, która stanowiła okazję do nawiązania kontaktów ze szkołami naszego regionu w celu lepszego i skuteczniejszego zarządzania projektami Erasmus+. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pozytywną ocenę naszego spotkania. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do dalszej współpracy.
Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami:
Prezentacja "Jak korzystać z programu Erasmus+ w pracy nauczyciela": TUTAJ
Prezentacja "Realizacja projektu Erasmus+. Edukacja szkolna": TUTAJ