Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Rumunię.

W dniach 01-08.06.2012 odbył się obóz geograficzno–językowy na terenie Rumunii. W trakcie obozu młodzież miała możliwość zwiedzania jaskini Niedźwiedziej w Meziad, kopalni soli w Turdzie, Sighisoary – miasta wpisanego na listę UNESCO, twierdzy chłopskiej – Risnov, zamku Drakuli w Branie .Przeżyła karkołomny przejazd trasą Transfogarską ( wyjazd na wysokość 2023 m n.p.m ), odwiedziła Bukaresztańskie Pola Elizejskie z największym pod względem kubatury budynkiem świata - pałacem Ceaucescu, zażywała kąpieli i plażowała na wybrzeżu M. Czarnego w Eforie. Na koniec odbyła rejs statkiem w delcie Dunaju i pluskała się w leczniczych wodach „letniego” jeziora Arsinoe w Sovacie.

Jak wyglądała trasa pokazuje mapka. A co zobaczyła młodzież pokazują nieliczne zdjęcia wybrane z tysięcy.