loading...
27 października 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Józefem Musiołem, sędzią Sądu Najwyższego, członkiem Związku Literatów Polskich, absolwentem naszego liceum, ale przede wszystkim zdeklarowanym propagatorem historii i kultury śląskiej.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Sląskim i było poświęcone promocji jego kolejnych książek: "Dramat zaklęty w listach" i najnowszej - "Ramiona wagi". Pierwsza publikacja poświęcona jest korespondencji Heleny Danowskiej-Ździebło z jej mężem - żołnierzem Armii Krajowej, więźniem politycznym w okresie stalinowskim. Zawiera bogatą i unikalną kolekcję ich listów, ilustrującą nie tylko osobiste losy bohaterów, uwikłanych w tryby historii, ale również prezentującą nieznane fakty historyczne. "Ramiona wagi" to książka oparta na osobistych doświadczeniach autora z okresu sprawowania funkcji sędziego. Pokazuje arkana tego zawodu, dylematy i refleksje, które towarzyszą podejmowaniu trudnych i ważnych decyzji.
Spotkanie z dr. Józefem Musiołem, było świetną okazją do zapoznania się z fascynującymi, barwnie opowiedzianymi wątkami biograficznymi na tle zmieniających się warunków historyczno-politycznych. Zachęcamy do lektury jego książek.

Back to top