We wtorek 16 kwietnia 2024 r. klasa I E wzięła udział w wycieczce przedmiotowej z historii. Głównym punktem wycieczki były zajęcia w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Instytucie Historii w Uniwersytecie Opolskim.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie akademickim oraz warsztatach. Wykład z historii średniowiecza zaprezentowała prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz. Warsztaty zatytułowane „Film jako źródło historyczne” prowadziła dr hab. prof. UO Adriana Dawid, natomiast zajęcia pod hasłem „Karykatura jako źródło historyczne” przeprowadził dr hab. prof. UO Marek Białokur. Nasyceni wiedzą historyczną uczniowie udali się na spacer po Opolu, w trakcie którego udało się za bardzo nie zmoknąć oraz zlokalizować Muzeum Polskiej Piosenki, Wieżę Piastowską, Rynek i… Klio – Muzę Historii, przy której wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy pracownikom Instytutu Historii za miłe przyjęcie, poświęcony czas i bardzo interesujące zajęcia.

Opiekunami wyjazdu byli: p. Marta Moszczyńska i p. Michał Holona.