Na ostatniej prostej przed maturą klasa 4 D udała się jeszcze na Dni Otwarte Wydziału Nauk o Zdrowiu na katowickim Ślaskim Uniwersytecie Medycznym.

Dla uczniów klasy o profilu biologiczno-chemicznym było to bardzo ciekawe wydarzenie, które rozpoczęło się oficjalnym powitaniem zgłoszonych grup uczniów na wykładzie inauguracyjnym. Następnie podzieleni na małe grupki pod opieką studentów udali się na interesujące warsztaty prezentujące poszczególne kierunki. Była to okazja to porozmawiania ze studentami i zastanowienia się, który z kierunków: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoteriapia, elektroradiologia czy może coaching medyczny są tymi, które powinni wziąc w przyszłości pod uwagę. Rekrutacja na SUM rusza już 29. kwietnia 2024 :)