27 stycznia 2016 roku (środa) odbędzie się w szkole dzień tematyczny pod hasłem: "Powrót  do przeszłości".

W tym dniu "królować" będą stroje lat 70' i 80' XX w.,

Neonowe kolory, cekiny, koronki i bufki, nadmiar sztucznej biżuterii i burza loków- to tylko kilka charakterystycznych dla mody lat 80' trendów. Celem tego dnia jest pokazanie jak zmieniła się moda na przestrzeni 35 lat jak również kilku epok. Prosimy Was- uczniów, ale i także nauczycieli o zaprezentowanie się w strojach z tamtych lat.

W tym dniu "królować" będą stroje lat 70' i 80' XX w., a żeby poszerzyć nieco tematykę- również wcześniejszych epok ( tj. średniowiecze, barok itp.)

Elementami strojów lat 80' mogą być:

- wzorzyste, jedwabne koszule
- dżinsowe katany, które były absolutnym must-have mody lat 80'
- koronki- tj. koronkowe rękawiczki, koronkowe sukienki lub po prostu koronkowe bluzki
- ocieplacze zakładane na łydki
- neon- neonowe dresy, kurtki, legginsy-każdy ciuch, który widoczny jest z odległości kilometra
- puchowe kamizelki
- krótkie, podwijane nogawki
- Myszka Miki- wszystko, co ozdobione jest wizerunkiem sympatycznej Myszki Miki, było trzy dekady temu niezwykle trendy. Bluzy, t- shirty aż po zegarki i inne akcesoria.
- buźki- które są najczęściej nadrukiem na t-shirtach lub jako metalowa przypinka zdobiącą kurtki, plecaki itp.
- kucyk na bok
- bandany wiązane na głowie, najczęściej na długich, rozpuszczonych włosach
- saszetki- dzisiaj zwane nerkami
- luźne spodnie

Również w tym dniu, wyznaczone osoby będą odwiedzać klasy i fotografować przebrane osoby. Na podstawie tych zdjęć wyłonione zostaną osoby, które najbardziej odzwierciedlą modę tamtych lat.
Osoby te zostaną nagrodzone! - Naprawdę warto przyłączyć się do tej zabawy i stworzyć razem coś szalonego ;)