Jako dzieci wszyscy pisaliśmy listy do świętego Mikołaja. Później, gdy nadszedł upragniony dzień 6 grudnia, każde dziecko wyczekiwało przy oknie starszego pana, ubranego w czerwone szaty, pędzącego w saniach z zaprzęgniętymi reniferami.

W nadziei, że za całoroczne dobre sprawowanie otrzyma wymarzony prezent. Jednak czy uczniowie Jedynki nadal wierzą w Mikołaja i zasługują na jego prezenty?

6 grudnia 2016 przekonaliśmy się, jak kreatywni mogą być nasi uczniowie. W związku z dniem tematycznym wielu z nich zaprezentowało się w świetnych strojach nawiązujących do znanych filmów bądź bajek. Niejednokrotnie przebrania te były przygotowane przez nich samodzielnie, z dużą dozą pomysłowości, ale również humoru autorów. Samorządowi Szkolnemu niezmierną trudność sprawił wybór najlepszego kostiumu. Nagrodę wręczono w rezultacie twórczyni przebrania Białego Królika z „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.

Swoim zaangażowaniem w dzień tematyczny uczniowie pokazali, że zasługują na prezenty Mikołaja, który wraz ze swymi aniołkami i diabłami odwiedził każdą klasę z osobna. Podczas spotkania Święty zadawał pytania, na które uzyskiwał interesujące odpowiedzi, a za poprawną odpowiedź wręczał cukierki.

Po lekcjach tego dnia wszyscy opuścili szkolne mury z uśmiechem na twarzach. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim nadal wierzą w świętego Mikołaja, jednakże z całą pewnością mogę stwierdzić, że wszystkich z nich ucieszył pomysł zorganizowania dnia tematycznego, w którym z entuzjazmem wzięli udział, potwierdzając tym, że zasługują na odwiedziny świętego.