FLEX to organizacja zrzeszająca młodych liderów oraz dająca im szansę spędzenia roku w USA w ramach przyznanego stypendium. Niestety, warunki, w których obecnie żyjemy nie pozwoliły na wyjazd IGOROWI PORWOŁOWI Z KL. IIIA – tegorocznemu STYPENDYŚCIE FLEXA. Wszystkie zajęcia w ramach programu odbywają się online. Poprosiliśmy Igora, aby opowiedział nam, jak one wyglądają.

„Wykłady, w których uczestniczę są bardzo urozmaicone, prowadzą je interesujące i motywujące do działania osoby np. Marija Dautartaite - były doradca prezydenta Litwy lub Polina Marinova - dziennikarka, założycielka strony “The Profile”, która prowadziła wywiady z gwiazdami pokroju Dwayne’a Johnsona czy Beyonce. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu i każde z nich całkowicie różni się od poprzedniego. Od początku nowego roku nasze spotkania zaczął prowadzić Sam Potolicchio, który otrzymał tytuł “America’s Best Professors” nadawany przez Uniwersytet w Princeton, New Jersey. Każdy uczeń jest przypisany do pewnej organizacji, która daje mu możliwość kontaktu ze swoją amerykańską rodziną i penpal, czyli uczniem z amerykańskiej szkoły. Ponadto organizowane są specjalne wydarzenia i konkursy, na przykład spotkanie online z uczniami ze Stanów i opowiedzenie o tym, jak Święta Bożego Narodzenia wyglądają w Polsce (w którym sam brałem udział) lub konkursy na historię miesiąca związaną z FLEXem czy nowe logo organizacji. Moją organizacją jest CIEE, która pomaga młodym liderom i przyznaje im stypendia. Co roku ponad 1000 osób otrzymuje pomoc o łącznej wartości 8 000 000 dolarów rocznie”.