W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach w ostatni weekend listopada 2022 roku odbyły się rekolekcje dla uczniów naszego liceum.

Trzydniowe  rekolekcje dla maturzystów „Jedynki” to już tradycja, która trwa od 2008 roku. Po przerwie spowodowanej pandemią wzięła w nich udział kolejna grupa naszych uczniów – głównie maturzystów rocznika 2023, choć nie zabrakło również chętnych z młodszych klas. Duchowe refleksje, zachwycające spotkania, głębokie rozmowy i… szalone zabawy wypełniły czas uczestników. Jak wskazują ich wypowiedzi, dni spędzone w kokoszyckim domu rekolekcyjnym z pewnością nie pójdą w zapomnienie:

„Dzięki naukom wygłoszonym przez ojca Kryspina, jak i przez innych zaproszonych gości mogłam doświadczyć głębokiej, duchowej refleksji oraz uzyskać odpowiedzi na ważne dla mnie pytania. W ciągu tych trzech dni odbywały się konferencje, podczas których mieliśmy okazję uczestniczenia w dyskusjach i w różnego rodzaju zabawach integracyjnych. W niedzielę spotkał nas wielki zaszczyt: mszy świętej przewodniczył  Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Tegoroczne rekolekcje były pięknym czasem.” Nikola

„Jak wielka była potrzeba usłyszeć rzeczy, o których niby każdy wie, ale które umykają nam w wirze życia! Bez wątpienia Pan Bóg był «reżyserem» tych rekolekcji. Czuję spokój i szczęście, a to, co wyniosłam z tego weekendu, mam nadzieję, że zostanie ze mną do końca ziemskiej wędrówki.” Wiktoria

Back to top