Sześciu uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do półfinału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z biologii i chemii  "Biotechnologia - jutro ludzkości"

Gratulujemy  !!!

Aleksandrowi Gądek, Mateuszowi Wieczorkowi, Natalii Bogacz, Tomaszowi Widence, Pawłowi Grabcowi i Szymonowi Ryszce - uczniom klasy IV c, którzy najlepiej poradzili sobie w etapie szkolnym konkursu.

Zawody szkolne poległy na udzieleniu przez każdego z uczestników odpowiedzi na 16 pytań testowych otwartych, z zakresu znajomości chemii (chemia ogólna i nieorganiczna) i biologii (budowa chemiczna organizmów, budowa i funkcjonowanie komórek, przegląd różnorodności organizmów, budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka).

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do elitarnej dwudziestki uczniów spośród wszystkich szkół, którzy wezmą udział w II etapie konkursu,  polegającym na przygotowaniu posteru naukowego na temat: „Nowe metody biotechnologiczne w ochronie środowiska – bliższe spojrzenie na wybrane zagadnienie” Postery zostaną przesłane na Wydział Medyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i tam poprawione oraz ocenione przez specjalistów.

Do trzeciego etapu konkursu zakwalifikowanych będzie dziesięciu uczestników, którzy otrzymają najwyższą ilość punktów w II etapie.

Finał odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, w obecności przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Finał Konkursu będzie polegał na obronie wcześniej opracowanego w posterze tematu w postaci prezentacji multimedialnej przed komisją konkursową. Główną nagrodą konkursu jest przyznanie pięciu indeksów na kierunek biotechnologia prowadzony przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Naszym uczniom życzymy sukcesu !!!