W ramach współpracy z Politechniką Śląską nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie badawczym Politechniki Śląskiej.

5 października 2024 roku odbyło się podsumowanie III edycji Projektu Politechnika. Jest to program obejmujący współpracę utalentowanych uczniów szkół ponadpodstawowych z naukowcami Politechniki Śląskiem, której celem jest współpraca obejmująca wspólne badania naukowe. Ich celem jest propagowanie nauki, a efekty są przedstawione na posterze, który jest prezentowany na podsumowaniu Projektu Politechnika.
Po raz kolejny uczniowie klasy 4a: Konrad Fyda, Konrad Hałaszko i Maciej Kopiec, przy współpracy z pracownikiem Politechniki Śląskiej, dr inż. Piotrem Słaniną, mogli rozwinąć swoje matematyczne umiejętności w ramach Projektu Politechnika.
Tematem badań była "Optymalizacja wyborów w grach skończonych". Wynikiem współpracy było opracowanie i zaimplementowanie nowatorskiego sposobu wyznaczania optymalnych wyborów w grach skończonych. Jest to istotne zagadnienie w teorii gier, jednaj z nowocześniejszych dziedzin matematyki, zajmującej się badaniem optymalnych wyborów w różnych sytuacjach.

Link do opisu na stronie politechniki: