21 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. WNMP, następnie w auli szkolnej odbyła się akademia.

Mieliśmy okazję przekonać się o tym, my - uczniowie klas 3D i 3E, biorąc udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej, właśnie do Pragi w dniach od 10 do 12 czerwca 2024 roku.

Uczeń klasy II b Mikołaj Lipianin został laureatem III edycji konkursu historycznego pt. "Polska- Węgry. Historia przyjaźni".

Maciej Kopiec z klasy 3A uczestniczył w kolejnych warsztatach w ramach programu ZDOLNI, którego uczestnikiem jest już od 2 lat. Program organizuje Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

W dniu 11 VI 2024 r. w naszym liceum odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu MIĘDZY CHEMIĄ A BIOLOGIĄ

Po raz trzynasty nomen omen młodzież naszej szkoły w dniach 24.05 -01.06 2024 uczestniczyła w obozie geograficzno – językowym na terenie Danii, Norwegii i Niemiec.

Tradycyjnie 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu organizowany przez nauczycielki wychowania fizycznego Agatę Ciszewską oraz Zuzannę Gąskę. Pomimo zawirowań pogodowych świetne humory dopisały uczestnikom. Doskonałą zabawę zwieńczył wspólny taniec zorganizowany przez SU.

5 czerwca grupa 3AB3 wzięła udział w warsztatach online zorganizowanych przez angielską organizację edukacyjną Immerse Education, z siedzibą w Londynie.

Bardzo dobre wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.

Katarzyna Polnik z klasy 4D uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie literackim na esej: "Women in STEM" (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i zwyciężyła w kategorii Michael Gilmor Women in STEM Leadership Award. Konkurs został zorganizowany przez polsko- amerykańskich stypendystów programu Fulbrighta. Gratulacje Kasia!

24 maja 2024 r., tradycyjnie już, odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Patrona Szkoły. Tegoroczna edycja miała szczególny wymiar, gdyż wydarzenie odbyło się po raz dziesiąty. Gościliśmy pracowników Instytutu Śląskiego w Opolu: dra hab. Piotra Pałysa, prof. IŚ i Krzysztofa Steckiego oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Piechota”.

W czwartek 16.05.2024 odbyło się spotkanie

Bardzo dobry wyniki naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Uczniów klas Pierwszych Szkół Ponadpodstawowych.

Zofia Brychcy z klasy 2D uzyskała kwalifikację do dwutygodniowego programu online Uniwersytetu Stanforda. Warto przypomnieć, że Stanford zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych uniwersytetów na świecie. Gratulujemy!

W dniach 26.04-04.05.2024 młodzież  naszej szkoły po raz 12 wyjechała na obóz geograficzno - językowy, tym razem do Włoch.

Dawid Depta Laureatem Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu „W świecie roślin i zwierząt”.

Maciej Kopiec z klasy 3A zakwalifikował się do Programu Mentoringowego, którego organizatorem jest międzynarodowa organizacja Project Access. Gratulujemy!

Laura Madejska z klasy 2F ukończyła kurs online "Introduction to Psychology" na platformie Coursera autoryzowany przez Uniwersytet Yale i uzyskała certyfikat potwierdzający to osiągnięcie. Gratulujemy!

26 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów rocznika 2024. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 168 absolwentów. Pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez starostę wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz Radę Rodziców otrzymali najlepsi z najlepszych: BARTOSZ KŁOSOK. KACPER RADZYŃSKI I EMILIA SOLAREK. Kacper jako absolwent z najwyższą średnią ocen - 5,44 uzyskał honorowy tytuł "Primus Inter Pares".

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, iż Jakub Granieczny z klasy 3A zajął 1 miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego, zorganizowanej przez International Model United Nations w Delhi.
Gratulacje!