loading...
Bezpłatne e-booki Stanisława Lema

Stanisław Lem został wybrany przez Sejm, na jednego z Patronów 2021 roku. Dlatego Biblioteka Narodowa, w porozumieniu z synem pisarza, udostępniła 8 wybranych utworów. E-booki można bezpłatnie czytać online lub pobrać z biblioteki cyfrowej Polona.

Wiosenne nowości w bibliotece

Wiosna to piękny czas, w którym gorąco zachęcamy do sięgnięcia po nowości książkowe, które znajdują się w naszej szkolnej bibliotece.

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2020/2021

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pragniemy poinformować uczniów oraz pracowników o zmianach dotyczących korzystania z biblioteki szkolnej.

Spotkania autorskie online

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie w ramach II edycji Wirtualnych Targów Książki BookTarg!

Dzień Praw Zwierząt

22 maja 2020 r. obchodzimy Dzień Praw Zwierząt

Wirtualne Targi Książki BookTarg

W dniach od 21 maja do dnia 24 maja 2020 r. odbywają się Wirtualne Targi Książki - BookTarg.

Otwarcie bibliotek publicznych

Szanowni uczniowie oraz nauczyciele, pragniemy poinformować i przypomnieć, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim została ponownie otwarta dla czytelników.

Międzynarodowy Dzień Rodzin

15 maja 2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Czasopisma - źródłem pozyskiwania informacji

Zachęcamy wszystkich do korzystania z linków do czasopism prenumerowanych przez naszą szkolną bibliotekę. Wiele tytułów czasopism, prezentuje na swoich stronach pełny lub częściowy dostęp do aktualnych numerów. Najczęściej w całości udostępniane są numery archiwalne.

XVII Ogólnopolski Tygodzień Bibliotek

8 maja 2020 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane od 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które tym samym rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja).

Biblioteki cyfrowe i serwisy edukacyjne czyli narzędzia do pracy zdalnej

Na czas zamknięcia szkół jednym z zadań biblioteki, jest wskazanie uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki. A nauczycielom wskazać narzędzia do pracy zdalnej.

Międzynarodowy Dzień Teatru

W czasie trwania epidemii koronawirusa COVID-19, gdy zamknięte są szkoły, biblioteki, teatry czy muzea... Zapraszamy serdecznie młodzież do skorzystania z bogatej oferty, jaką zaproponował kanał telewizyjny - TVP Kultura. Przygotowano specjalne pasmo edukacyjne "Kulturalna szkoła", zapraszające na: filmy, spektakle i programy kierowane do młodzieży szkolnej. Pasmo edukacyjne - emitowane jest w dni powszednie od godz. 13:00.

Książki na czas epidemii

Zapraszamy do lektury kilku niezwykle ciekawych pozycji książkowych...

Światowy Dzień Poezji

21 marca przypada wyjątkowe święto czyli Światowy Dzień Poezji, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Z tej okazji zachęcamy do czytania wierszy m. in. Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza czy Stanisława Barańczaka.   

Najciekawsza książka o miłości

W ramach akcji walentynkowej przeprowadzonej w bibliotece szkolnej, został ogłoszony ranking na "Najciekawszą książkę o miłości".

Walentynkowy maraton czytania

W dniu 14 lutego 2020 r. w naszej szkolnej bibliotece, odbyła się akcja walentynkowa.

Ferie z książką

Czas ferii można spędzić z ciekawą lekturą!

Tolkien - tropami po jego twórczości

3 stycznia urodził się J.R.R.Tolkien (1892-1973) - pisarz angielski, językoznawca, pedagog, autor kultowych powieści Hobbit, czyli Tam i z powrotem, Silmarilion oraz trylogii Władca Pierścieni.

Lektury pod choinkę

Książki na prezent pod choinkę to strzał w dziesiątkę przede wszystkim dlatego, że nie ma nic bardziej relaksującego od spędzenia długiego, zimowego wieczoru z dobrą lekturą. Ci, którzy w tegoroczne święta zamierzają nadrabiać czytelnicze zaległości, z pewnością mają już przygotowany stosowny zestaw książek. Ale co mają zrobić ci, którzy w obliczu tylu nowości ostatnich miesięcy nie są w stanie podjąć decyzji?

Akcja ogólnopolska "Przeczytam 52 książki w 2020 roku"

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkolna biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Przeczytam 52 książki w 2020 roku".

Back to top