zdjęcie uczestników konkursu
Laura Madejska (kl. IF), Dominik Pluciński (kl. IG), Karolina Kowol (kl. IID), Marta Ziętek (kl. IID), Julia Goluch (kl. IIIF), Maria Małozięć (kl. IIIF), Natalia Holesz (kl. IVF4) i Kacper Łabuz (kl. IVD4) wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności językowe, aktorskie, improwizacyjne oraz pracy w zespole podczas II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego YOU CAN SPEAK ENGLISH!

Z przyjemnością informujemy, że MACIEJ KOPIEC z kl. 2A zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich „I Know America".

logo olimpiady wiedzy o mediach
Miło nam poinformować, że BARTOSZ KŁOSOK i DOMINIK SZYMICZEK z kl. 3A znaleźli się w gronie 19 uczniów z województwa śląskiego, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Awans Julii Olejniczak i Wojciecha Organiściaka do etapu diecezjalnego XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Z przyczyn niezależnych od szkoły numer telefonu 455 31 64 jest niedostępny. Aktualnie należy korzystać z numeru 32 456 00 65.

Konger ŚUM logo
16 listopada uczennice z klasy 2d o profilu biologiczno – chemicznym, uczestniczące w zajęciach rozwijających uzdolnienia z biologii, na zaproszenie władz ŚUM, wzięły udział w Międzynarodowym Kongresie Jakości Kształcenia, który odbył się na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach – Ligocie w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

AWF logo
17 listopada, w ramach podjętej we wrześniu br. stałej współpracy naszego liceum z Wydziałem Zarządzania AWF, uczniowie klasy II c oraz uczniowie z klas I - III, zainteresowani studiowaniem na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, uczestniczyli w Dniach Otwartych Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką tejże uczelni.

tenisiści
W tym roku, XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus” po raz pierwszy odbył się w auli naszego liceum. Młodzi Artyści „Jedynki” zachwycili zarówno jury, jak i publiczność konkursu, prezentując własne wykonania popularnych piosenek w języku angielskim oraz niemieckim. Nagrodę główną GRAND PRIX  jury przyznało ZUZANNIE SKRZYSZOWSKIEJ (kl.IVB4) za wykonanie utworu If I Ain’t Hot You.

logo projektowe
Na całym świecie jesień, a zwłaszcza miesiąc październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Wiosną tego roku w ramach projektu Erasmus+ Fit4 Thought odbyła się w naszej Jedynce ważna kampania prozdrowotna pod hasłem „Badaj piersi i żyj długo”, którą poprowadziły członkinie Wodzisławskiego Stowarzyszenia Amazonek.

10 listopada 2022 r. odbyły się szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do udziału w V Powiatowym Konkursie Artystycznym „Mój lekturowy przebój”.