Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie była organizatorem Międzynarodowego Konkursu Kreatywnego "Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie" dla młodzieży szkół średnich z Islandii i Polski. W konkursie uczestniczyło około 100 uczniów.

Drugie miejsce w  konkursie zdobyła drużyna z klasy 2C w składzie: Małgorzata Ceglarz,  Hanna Majchrzak oraz Joanna Świerczek. Nagroda to karta podarunkowa do Media Markt o wartości 1,5 tys. zł oraz liczne nagrody rzeczowe.

Zespół w składzie: Maja Lipianin z klasy 2E oraz Paulina Małolepsza zajął 3 miejsce. Nagrody to karty podarunkowe o wartości 1000 zł do Media Markt oraz nagrody rzeczowe.

Zespół z klasy 2C w składzie: Brygida Brydniak, Karolina Pawlik oraz Alicja Wojs otrzymały nagrodę specjalną za wykonaną przez nich animację z plasteliny. Nagroda ta to bony o wartości 200 zł do Empiku oraz nagrody rzeczowe.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 czerwca 2024 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Gratulujemy nie tylko nagrodzonym, lecz także wszystkim pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy w swoim wolnym czasie pracowali nad zadaniami konkursowymi!

Zadaniem uczestników konkursu było nakręcenie krótkiego filmu lub zrobienie prezentacji na jeden z dwóch wybranych tematów w języku angielskim:

1 TEMAT: EKO-TECH – technologia, które może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość.
2 TEMAT: MAŁE, A SKUTECZNE – proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły nakręcili film na temat numer 2.