Zespół „Only One” oraz schola „Vocati” uczestniczyli w Festiwalu Chrześcijańskim „Misje sercem Kościoła”.

Festiwal, który odbył się 28 i 29 września 2024 roku na wodzisławskim rynku, został zorganizowany przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim. Koncert naszej młodzieży – zatytułowany „Wznieś serce” – otwierał bogaty program pierwszego dnia festiwalu.

Szkolni muzycy z zespołu „Only One” oraz scholi „Vocati” połączyli siły, a ich bogaty repertuar porwał serca publiczności. Koncert rozpoczęli artyści z „Only One” piosenką „Wznieś serce nad zło”, następnie schola zaśpiewała utwór „Ziemia, którą mi dajesz”. Kolejne melodie prezentowano naprzemiennie – usłyszeliśmy takie utwory, jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Nasz Bóg”, „Simply the best”, „Wszyscy ludzie klaszczą w dłonie”, „What a wonderful world”, „Błogosławieni miłosierni”, „Najważniejsze, żeby znaleźć przyjaciela”, „Oceany” oraz „Tolerancja”. Swój występ uczniowie zakończyli uroczystym wykonaniem „Barki”: wraz z całą publicznością oraz z gościnnym udziałem siostry Avili Grycman ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która zwieńczyła wspólny śpiew zwrotką „Barki” zaśpiewaną w języku japońskim.

W zespole muzycznym reprezentującym na festiwalu I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim śpiewali:  Fabian Besta, Milena Kalawski, Karol Konsek, Oliwia Mandrysz, Julia Olejniczak, Patrycja Piechoczek, Alicja Strączek, Bartosz Swoboda. Na instrumentach grali: Marcin Antoniak (trąbka), Szymon Gawlica (saksofon), Emilia Herman (gitara basowa), Cyprian Michalik (gitara akustyczna oraz gitara elektryczna), Karol Mitrenga (perkusja), Jan Noworyta (pianino), Emilia Parzych (ukulele), Matylda Pukowiec (flet poprzeczny), Kinga Skrobak (gitara akustyczna), Michał Tomaszny (pianino i skrzypce), Maciej Urban (perkusja) oraz Marek Żymełka (gitara elektryczna).

Tymoteusz Krótki