7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau.

Wyjazd połączony był z warsztatami w ramach zadania publicznego "Wolni od uprzedzeń. Wolni od przemocy - edycja II", realizowanymi przez Centrum Rozwoju Lokalnego w partnerstwie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Komendą Miejską Policji w Krakowie. Warsztaty odbyły się dzięki środkom Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Głównym celem projektu było podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka, przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, takim jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści i nietolerancji.