• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
25 i 27 maja br., z okazji obchodów 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski oraz 101. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, na scenie naszej auli odbył się koncert, upamiętniający bohaterów powstań śląskich. Powstania śląskie w szczególny  sposób  splatają się  z historią naszego Liceum,  noszącego imię 14 Pułku Powstańców Śląskich. 

Młodzi Artyści „Jedynki” zabrali w muzyczną podróż śladami powstańców śląskich uczniów, rodziców oraz Gości, a wśród nich panią Katarzynę Zöllner-Solowską - naczelnika Wydziału Oświaty oraz panią Aleksandrę Witoszek – zastępcę dyrektora PCPR. Gościem szczególnym był pan Jacek Pawelec - przedstawiciel rodziny bohatera powstań śląskich - dra Alojzego Pawelca. Koncertowi towarzyszyła wystawa z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach „Śląsk – droga do Niepodległej”.

Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów oraz Gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności wydarzeniu.

Back to top