Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W Polsce bierze w nim udział około 300 tys. uczniów, a na świecie ponad 6 mln.
W tym roku zostało nagrodzonych 13 naszych uczniów. Najlepszy wynik osiągnęli: Konrad Hałaszko (4A), który zajął I miejsce w regionie katowickim, oraz Maciej Kopiec (4A), zdobywca III miejsca w regionie.
Wyróżnienie uzyskali: Konrad Fyda (4A), Alicja Lach (4B), Kamila Onyszkiewicz (3A), Patrycja Piechoczek (3A), Antonina Szkatuła (3C), Alicja Musiolik (3A), Radosław Zieliński (2B), Brygida Brydniak (2C), Maja Michalik (2A), Marek Smolarczyk (2A), Tomasz Korzonek (2B).
W powiecie wodzisławskim nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii Student 2 i Junior 2.
Wielkie gratulacje!
![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() |