• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
Z dumą informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Jakub Durczok z klasy 3A uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Jakub swoją tegoroczną przygodę z Olimpiadą rozpoczął 7 listopada 2019r., pisząc test w ramach etapu szkolnego. Miesiąc później otrzymaliśmy decyzję o zakwalifikowaniu się do etapu okręgowego, który składał się z dwóch części. 10 stycznia br. w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu Jakub zmierzył się z częścią pisemną (dwa testy gramatyczne, test słownictwa, test czytania, globalny test luk oraz test wiadomości kulturowych), natomiast 29 stycznia br. z częścią ustną, która wymagała opracowania tematów z zakresu literatury angielskiej i amerykańskiej, wiadomości dotyczących historii, geografii, polityki oraz życia codziennego Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. 22 lutego br. Komitet Główny Olimpiady poinformował, że Jakub zakwalifikował się do finału 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który miał się odbyć w dniach 30-31 marca br. w Poznaniu. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Minister Edukacji Narodowej wydał Rozporządzenie z dnia 25 marca 2020r. (Dz. U. RP poz. 530), na mocy którego III etap Olimpiady został odwołany, a wszystkim zakwalifikowanym do niego uczestnikom przyznano tytuł finalisty.

Zgodnie z regulaminem Olimpiady do III etapu zostaje zakwalifikowanych 55 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w skali kraju w zawodach okręgowych. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło ponad 22 tysiące uczniów z ponad 1200 szkół.

Recepta na tak ogromny sukces nie jest prosta. To niewątpliwy talent językowy Jakuba, jego ambicja, motywacja, sumienność i systematyczna praca ukierunkowana na ciągłe wzbogacanie słownictwa i zasobu struktur gramatycznych, kształcenie receptywnych i produktywnych umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury krajów angielskiego obszaru językowego.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy Jakubowi, aby wypracowany warsztat językowy był przydatnym narzędziem w jego przyszłej karierze zawodowej.

Opiekun Jakuba - Magdalena Adamek

Back to top