• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
To innowacyjny projekt edukacyjny z języka niemieckiego, w którym w dniu 30.10.2020 w formie online wzięła udział 5-osobowa grupka uczniów naszej JEDYNKI wraz z ich nauczycielem języka niemieckiego- Hanną Knopek.

„Herbstrallye” to warsztaty językowe zorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe z Opola i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z Katowic. Projekt adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) i szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, a także nauczycieli języka niemieckiego z województwa śląskiego. Opiera się na nowatorskiej metodzie hospitacji, do której włączeni są zarówno uczniowie wraz z ich nauczycielami. Taka forma współpracy sprzyja poszerzaniu wiedzy i dzieleniu się pomysłami. Warsztaty poprowadziła Pani mgr Elżbieta Wydra nauczyciel języka niemieckiego edukatorka, Superbelfer RP, członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Podczas zajęć uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, natomiast nauczyciele hospitowali zajęcia i zapoznali się z nową platformą pomocną zwłaszcza podczas nauczania zdalnego. 

W sesji dedykowanej dla uczniów szkól ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych wzięło udział ok. 60 uczniów ze Śląska wraz ze swoimi nauczycielami.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1: Emilie Kołoczek oraz klas 2: Jakob Czajka, Valeria Urbaniec, Martyna Gonsior i Magdalena Rybarz.  

Valeria: "Trochę za krótkie moim zdaniem. Na żywo na pewno byłyby lepsze. Podobała mi się praca w tym programie; myślę, że fajny sposób na naukę niemieckiego ogólnie."

"Warsztaty były interesujące. Pani, która je prowadziła była bardzo miła i jak coś było niewiadome to przetłumaczyła na język polski bez żadnego problemu. Zadania, które były do wykonania były bardzo przyjemne i łatwe. Ogólnie gdybym je miała ocenić to na duży plus." -Emilie

Martyna: "Udział w warsztatach umożliwił mi polepszenie moim umiejętności z języka niemieckiego. Nauczyłam się wielu nowych zwrotów, sprawiło mi to ogromną przyjemność. Uważam, że gdyby to było możliwe w przyszłości, to chciałabym uczestniczyć w zajęciach tego typu jeszcze raz. Serdecznie polecam."

"Warsztaty bardzo mi się podobały, poznałam wiele nowych słówek w języku niemieckim i wyróżniały się ciekawą formą." -Magda

Jacob: "Diese Sprachworkshops war sehr interessant. Ich habe viele neue Sachen gelernt und hatte eine gute Zeit, viel Spaß."

Back to top