• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
Sukces naszej drużyny w VII. Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i Krakowie.

Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów uczących się języka niemieckiego w naszej szkole. 25.03.2022 na terenie szkoły odbył się stacjonarnie pierwszy etap konkursu, w którym uczestniczyło aż 21 uczniów z klas pierwszych, drugich oraz trzecich w zespołach 3 osobowych, a w którym wyłoniono reprezentację szkoły.

W ubiegły piatek - 22.04.2022- zwycięska drużyna pierwszego etapu konkursu w składzie: Martyna Dyrbuś z klasy 3f4, Inga Przeliorz z 3e4 oraz Paweł Grabiec z 3c4 zmierzyła się z uczniami w II. regionalnym etapie, który odbył się w Katowicach. Wszyscy uczestnicy tego konkursu odpowiadali ustnie na pytania dotyczące geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym 2021/2022 pytania dotyczyły Niemiec. Ogromna wiedza i determinacja naszych uczniów pozwoliła im uplasować się w swojej grupie na trzecim miejscu.

Gratulacje dla  naszej wspaniałej Drużyny!

Back to top