Z przyjemnością informujemy, że 1 grudnia 2022 roku rozpoczyna się nowy projekt, na który nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Projekt Better @t School (numer KA122-SCH-C22F852A) ma na celu podniesienie kwalifikacji nauczycieli, a także rozwijanie kompetencji uczniów w wielu obszarach. W ramach projektu kilkunastu uczniów naszej Szkoły weźmie udział w dwóch wyjazdach zagranicznych – do Hiszpanii i do Portugalii. Będą się tam uczyć, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych, dbać o środowisko naturalne oraz podnosić świadomość proekologiczną w swoim otoczeniu. Ponadto zajęcia w grupie międzynarodowej z pewnością okażą się bardzo atrakcyjne dla uczestników i pomogą im rozwijać kompetencje społeczne oraz komunikacyjne, poznawać inne kultury, a także zdobywać bezcenne doświadczenia oraz przeżywać niezapomniane przygody.

W projekcie zaplanowano również mobilności nauczycieli, czyli wyjazdy służące nauce języków obcych, doskonaleniu umiejętności z zakresu technologii informacyjnej oraz nawiązywaniu nowych kontaktów i rozwojowi współpracy międzynarodowej. Nauczyciele będą obserwować pracę oraz organizację placówek oświatowych w różnych krajach Europy. Wezmą udział w lekcjach, będą się wymieniać doświadczeniami zawodowymi, wiedzą na temat skutecznych metod nauczania i dobrych praktyk w zakresie pracy z młodzieżą.

Niedługo ogłoszony zostanie konkurs na logo projektu, pojawią się też informacje dotyczące rekrutacji. Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń oraz do udziału w działaniach projektowych!