Zajęcia z Koła Ratownictwa Przedmedycznego przywrócone po dwuletniej przerwie związanej z pandemią cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Już od czterech miesięcy kolejna grupa naszych uczniów szkoli swoje umiejętności ratownicze pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych i strażaków Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Po trudnym okresie pandemii, który spowodował zawieszenie działalności naszego Koła Ratownictwa Przedmedycznego, ze względu na duże zaangażowanie strażaków i służb medycznych w walce z pandemią Covid-19, w tym roku szkolnym udało się reaktywować zajęcia.

Kolejna już piąta grupa trzydziestu naszych uczniów z klas I i II przygotowuje się do działań ratowniczych i bierze udział raz w miesiącu, w pięciogodzinnych zajęciach. Walorem zajęć są wielogodzinne ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie  doskonalą swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Zajęcia cieszą dużym zainteresowaniem o czym świadczy zawsze wysoka frekwencja na ćwiczeniach odbywających się w soboty. Mamy wielką nadzieję, że w tym roku szkolnym, w czerwcu uda nam się, dzięki współpracy naszego liceum z wodzisławską  Komendą Państwowej Straży Pożarnej, zorganizować kolejne już Powiatowe Manewry Pierwszej Pomocy, propagujące ideę zdobywania wiadomości i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy także wśród naszych rówieśników.