• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
logo Erasmus+
W myśl tego hasła w ramach projektu Erasmus+ Better @t School podejmujemy szereg ciekawych, różnorodnych aktywności służących promocji czytelnictwa. Nie ograniczamy się do działań na terenie szkoły, ale staramy się dotrzeć również do całej społeczności mieszkańców Wodzisławia.

Już kilka tygodni temu rozpoczęła się w naszej szkole akcja bookcrossingu. Opiera się ona na idei nieodpłatnego dzielenia się książkami za pośrednictwem specjalnych pojemników; można do nich włożyć przyniesione z domu przeczytane i niepotrzebne już książki, którymi chce się podzielić z innymi. Dzięki temu, że pojemniki ustawione są w ogólnodostępnych miejscach, każdy może zabrać interesującą lekturę, przeczytać, a następnie znowu „puścić w obieg”.

W naszej szkole książki w ramach bookcrossingu gromadzone są w trzech miejscach – zaraz przy wejściu, na piętrze przy wejściu do biblioteki oraz w strefie relaksu niedaleko szkolnego sklepiku. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz pracowników do udziału w akcji!

Co więcej, w najbliższych tygodniach dzięki zaangażowaniu opiekunów i uczestników projektu Better @t School nasze pojemniki do bookcrossingu zostaną umieszczone także w różnych punktach na terenie miasta, między innymi w przychodniach, Starostwie Powiatowym czy poczekalni dworca PKP.

Uczestnicy projektu zwrócili ponadto uwagę na potrzebę przestrzeni, w której mogliby w szerszym gronie, bez ograniczeń wymieniać się swoimi czytelniczymi wrażeniami i polecać sobie warte przeczytania książki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, pani Sylwia Bańczyk zaprojektowała i stworzyła piękny plakat – można tam wpisywać tytuły książek, które warto przeczytać. Arkusz zaczął się błyskawicznie zapełniać, co pokazuje, że wśród naszych uczniów jest wielu wielbicieli literatury.   

Na kwiecień zaplanowane zostały kolejne atrakcje – spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Pławeckim, połączone z warsztatami psarskimi i twórczego rymowania (więcej informacji oraz formularz do zapisów tutaj), a także wyjazd uczestników projektu do Katowic w celu zwiedzenia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Mamy nadzieję, iż podjęte przez nas inicjatywy udowodnią, że czytanie da się lubić! Zapraszamy wszystkich członków szkolnej społeczności do włączania się w trwające akcje.

Działania promujące czytelnictwo koordynują p. Sylwia Bańczyk i p. Dorota Pielorz.


 

Back to top