Projekt Erasmus+ Better @t School, który realizuje nasza Jedynka od 01.12.2022, ma za sobą kolejne ciekawe działania projektowe.

Projekt ten ma na celu podniesienie kwalifikacji nauczycieli, a także rozwijanie kompetencji uczniów w wielu obszarach. Do tej pory zrealizowane zostały najważniejsze zadania projektowe :

-w  lutym 2024 troje z naszych nauczycieli wzięło udział w obserwacji pracy nauczyciela ( job shadowing)w portugalskiej szkole w Funchal

- w lutym  i listopadzie 2023  ramach projektu kilkunastu uczniów naszej szkoły uczystniczyło w wyjazdach zagranicznych – do Hiszpanii i do Portugalii. Uczestnicy projektu uczyli się, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych, dbać o środowisko naturalne oraz podnosić świadomość proekologiczną w swoim otoczeniu. Ponadto zajęcia w grupie międzynarodowej pomogły im  im rozwijać kompetencje społeczne oraz komunikacyjne, poznawać inne kultury, a także zdobywać bezcenne doświadczenia oraz przeżywać niezapomniane przygody.

- ostatnie wydarzenia projektowe obfitowały w różnego rodzaju aktywności związane z kolejną kampanią modową, która rozpoczęła się letnią a potem także jesienną wymianą ubrań.

- ponadto jednym z zadań kampanii modowej było uszycie toreb zakupowych i ich sprzedaż,aby wyposażyć szkolny kącik erasmusa i relaksu w nowe sofy.  W tym celu w październiku 2023 grupa projektowa uczestniczyła w warsztatach szycia na maszynie, które zorganizowano z pomocą fachowców na terenie OŚRODKA PRACY POZASZKOLNEJ  w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie podczas 3 kolejnych spotkań poznawali tajniki krojenia, zszywania i wykańczania toreb zakupowych.

- ubiegły rok kalendarzowy 2023 zakonczyła grupa projektowa warsztatatami z wizażu i stylizacji, które poprowadziła p. Joanna Kowalska. Wkrótce zaprezentujemy Wam efekty tych aktywności.

-w ramach kampanii modowej uczestnicy projektu mieli okazję poznać tajniki produkcji kosmetyków, które przybliżyła uczniom podczas warsztatów p. Joanna Kowalska. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać mydełka zapachowe oraz peelingi do ciała.

- ponadto 13 grudnia 2023 przedstawiciele grupy projektowej Erasmus + na zaproszenie WOM w Rybniku brali udział w DNIACH INFORMACYJNYCH Erasmus+, gdzie mogli zaprezentować nasze różnorodne działania projektowe, a także wymienić się dobrymi praktykami z innymi szkołami realizującymi podobne projekty.

Przed nami realizacja ostatniej kampanii w ramach projektu, o której wkrótce Was poinformujemy.